Spojte se s námi


Fortuna liga

Zápas, po kterém chtěl Řepka skončit s fotbalem. Co prozradil rozhovor fotbalových legend?

Rozhovor dvou velkých fotbalových legend prozradil, po kterém památném zápase mezi Spartou a Slavií chtěl bývalý obránce Tomáš Řepka skončit s fotbalem. Už je to více než patnáct let.

Publikováno

dne

Rozhovor dvou velkých fotbalových legend prozradil, po kterém památném zápase mezi Spartou a Slavií chtěl bývalý obránce Tomáš Řepka skončit s fotbalem. Už je to více než patnáct let.

Řepka o tehdejší ostudné prohře v derby…

Setkání dvou padesátníků se vydařilo. Někdejší vynikající fotbalisté a fotbalové legendy Tomáš Řepka a Vladimír Šmicer se potkali v podcastu Red Card, který uvádí právě bývalý kapitán Sparty.

Zajímavé povídání se mimo jiné stočilo také na zápas, po kterém chtěl podle svých slov Řepka skončit s fotbalem. Stalo se to před dlouhými patnácti lety v ligovém derby pražských „S“ na Letné.

„Pamatuju si na ten zápas, kdy jsme prohráli 1:4… To se mi chtělo plakat, fakt jsem chtěl skončit s fotbalem. To byla potupná prohra, tam jste nás vyškolili,“ komentoval Řepka památný zápas Sparta – Slavia z 6. října roku 2008.

Slavia výhrou zahájila cestu za titulem

Sešívaní tehdy na Letné triumfovali vysoko 4:1 a zahájili cestu za svým druhým titulem pod Karlem Jarolímem. Šmicer se přitom vrátil po zranění a dával hned dvě branky.

„Před tím jsme se uklidnili po postupu do Poháru UEFA (tehdejší obdoba Evropské ligy) přes rumunskou Vaslui a měli jsme chuť si derby užít, což se nám podařilo,“ zavzpomínal Šmicer.

Nutno dodat, že v základní skupině poháru se Slavii vůbec nedařilo. V tehdy pětičlenné společnosti skončila poslední za Žilinou, Aston Villou, Ajaxem a vítězným Hamburkem.

V lize ale přemožitele nenašla a svým fanouškům tak Slavia udělala na dlouho poslední radost. Pak přišly špatné časy, ze kterých se sešívaní dostali až po dlouhých sedmi letech.

Sparta Praha – Slavia Praha 1:4 (1:2), 6. října 2008
Branky:
32. Vacek – 5. a 70. Šmicer, 30. Tavares, 90. Šenkeřík

Zdroj: Red Card, Fortuna liga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.