Spojte se s námi


Chance Liga

Zákrok na Krejčího? Neúmyslné, takových soubojů je spousta, shodují se experti

Dva góly, červená karta a velká dávka emocí. Sparta v neděli vyhrála na půdě Slovanu Liberec, více než výborný výkon Lukáše Haraslína se ale řeší zákrok na Ladislava Krejčího. Mělo se vylučovat?

Publikováno

dne

Dva góly, červená karta a velká dávka emocí. Sparta v neděli vyhrála na půdě Slovanu Liberec, více než výborný výkon Lukáše Haraslína se ale řeší zákrok na Ladislava Krejčího. Mělo se vylučovat?

Kdo by čekal, že bude po zápase Liberec vs. Sparta ticho po pěšině, asi neviděl žádný vzájemný zápas minulých let. I tentokrát se mohlo vylučovat na obou stranách, červená padla až v úplném závěru.

A sparťané si mysleli, že Mario Pourzitidis mohl být vyloučen již dříve. Konkrétně při situaci že druhé půle. Sparta zahrávala rohový kop, nabíhajícího Ladislava Krejčího ale český obránce s řeckými kořeny ramenem udeřil pod krk.

Získejte zdarma až 500Kč zdarma za regitraci

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Na první pohled jasná situace, penalta a minimálně žlutá karta. Pourzitidis navíc již jednu žlutou měl, takže jakékoli napomínání by znamenalo jeho konec. Dlouholetá opora Sparty Lukáš Vácha zákrok nepřímo srovnávala s týden starým vyloučením Adama Karabce.

Vácha se v tomto případě mýlí, jelikož Pourzitidis do Krejčího šel ramenem. Dle expertů O2 TV Sport navíc sestřelení kapitána Sparty nebyl jeho záměr. Jako první to řekl hned po zápase Antonín Rosa.

„Já souhlasím s Tondou Rosou v tom, že Pourzitidis do toho souboje šel tak, že chtěl Krejčího zastavit. Chtěl ho přibrzdit, já v to úmysl nevidím, což neznamená, že se nemůže stát faul,“ řekl následně v pořadu Finito Jakub Podaný.

Podobný a ještě o něco tvrdší zákrok nebyl odpískaný ve večerním utkání na Slavii proti Karviné. Matěj Jurásek dostal loktem pod bradu a přestože šlo o situaci ve vápně, hlavní sudí se nešel podívat na opakovaný záběr.

„Těch soubojů je spousta. Že byl Krejčí takto nakročený, bylo pro Pourzitidise smolné. Mohla to být penalta, ale když jsme viděli zápas Slavie s Karvinou, tak tvrdě a nezaviněně dostal Jurásek do krku a taky to nebylo pískané. Rozhodčí asi budou chtít jít tímto trendem. Kdyby to byl od Pourzitidise loket, možná to bylo jinak,“ pokračoval Podaný.

K vyhrocené atmosféře utkání přispěli hráči obou týmů. Emotivně utkání prožíval Lukáš Červ, od příchodu na hřiště provokoval Lukáš Haraslín. A samozřejmě hrály roli i vzpomínky na vzájemné konfrontace z minulých let.

„Liberec dostal před tímto zápasem většinu gólů že standardek. Tentokrát to bylo jak sumo nebo judo. Červ je provokatér, záběry na jednotlivé dvojice byly v klinči,“ dodal Jan Rajnoch.

Zdroj: O2 TV Sport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.