Spojte se s námi


Fortuna liga

Základní část Fortuna ligy je dohrána! Jak na poslední kolo reaguje veřejnost a fanoušci pražských „S“?

Fortuna liga míří do svého finále! Základní část nejvyšší tuzemské soutěže se dohrávala v nevšední den (ve středu). Nejvíce sledované duely byly samozřejmě prvních třech týmů, které aspirují na titul. Slávisté po zápase se Zlínem slavili, sparťané naopak svoje titulové naděje hází do koše. Jaké byly reakce fanoušků pražských „S“ po posledním kole základní části?

Publikováno

dne

Fortuna liga míří do svého finále! Základní část nejvyšší tuzemské soutěže se dohrávala v nevšední den (ve středu). Nejvíce sledované duely byly samozřejmě prvních třech týmů, které aspirují na titul. Slávisté po zápase se Zlínem slavili, sparťané naopak svoje titulové naděje hází do koše. Jaké byly reakce fanoušků pražských „S“ po posledním kole základní části?

Pokud by nebyl nastavený formát nadstavby, tak by pražská Slavia ve včerejším utkání se Zlínem slavila ligový titul. Smeknout by se však muselo i před Viktorií Plzeň, která byla před sezónou naprosto odsuzovaná a veřejnost jí předvídala velký pád pomalu až do středu tabulky.

Jenže tohle ještě nikoho příliš zajímat nemusí. Fortuna liga totiž disponuje nadstavbou a v té se může stát cokoliv. Sešívaní mají před viktoriány pouze jednobodový náskok a plzenští fotbalisté se stále mohou pokusit o zázrak!

Jediný tým z TOP 3, kterému „poslední“ kolo vůbec nevyšlo je Sparta. Ta vybuchla v Olomouci, kde prohrála 0:2, tím se dost pravděpodobně připravila o šance na titul.

Letenští ztrácí na Slavii už 7 bodů, Pavel Vrba by musel se svými svěřenci v nadstavbě vyhrát úplně všechy zápasy a ještě doufat v nečekané ztráty Slavie i Plzně.

Slavia Praha zvítězila nad Zlínem přesvědčivě 3:0 a v posledním kole základní části Fortuna ligy nedopustila žádné překvapení. Za sešívané se trefili Stanislav Tecl, Lukáš Provod a Peter Olayinka.

Emoce v obou táborech jsou pochopitelně naprosto rozdílné. Zatímco Slavia vykročila za čtvrtým ligovým titulem v řadě, tak sparťané s nejvyšší pravděpodobností prodlouží svoje čekání na titul zase o další rok.

Veškeré reakce dokázal ve svém tweetů velmi trefně vystihnout milovník sarkasmu Neobjektivní Novinář.

Reakce veřejnosti a fanoušků na výkon Sparty

Ke sparťanskému selhání proti Sigmě Olomouc se vyjádřili jak fanoušci, tak sparťanský žurnalista Jan Vacek, který hodnotil zápas v podstatě jenom kriticky.

Zajímavě se vyjádřil i fotbalový žurnalista Jan Podroužek, ten napsal: „Nejvyšší bodový zisk po 30 kolech od jara 2015. Hvězda Adam Hložek, potenciál dalších mladých hráčů. Návrat do Evropy. Sparta se sice může těšit z některých povedených jednotlivostí, dohromady ale zdaleka neskládají úspěšný celek. Ralf Rangnick: Tým potřebuje přestavbu.“

„Fakt by mě ale zajímalo, co Martin Suchomel nebo Adam Gabriel udělal Vrbovi, když na jejich úkor hraje takovej Laco Krejčí, minule i Michal Sáček. Nechápu fakt, neskutečný pohrdání talentem.“

Letenské může o to víc bolet fakt, že je porazil zatracovaný trenér Václav Jílek, který se stejně jako mnozí další trenéři nedokázal zapsat do srdcí fanoušků Sparty.

Reakce slávistické obce

Slávistická obec ve velkém oslavovala často kritizovaného Stanislava Tecla, ten proti Zlínu podal velmi nadstandardní výkon. Fanoušci si také všímají nebývalého úspěchu svého týmu, který udělal v základní části Fortuna ligy v podstatě nejvíce bodů v moderní historii.

„Nebýt nadstavby, tak má Standa Tecl už 7. ligový titul. Takhle si musí ještě 5 zápasů počkat.“

Zdroj: Neobjektivní Novinář, Jan Vacek, Jan Podroužek, Michal Krčmář, Ondřej Kreml

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.