Spojte se s námi


Fortuna liga

Zákaz hráčů na hostování nastoupit proti svým? Fanoušci by jim asi vyčítali, kdyby obrali vlastní klub, myslí si Folprecht

Přestupové okno ve Fortuna lize je otevřené, mimo přestupů se ale řeší i hostování. Právě o půjčování hráčů mluvil v pořadu Odbrzděno odchovanec Sparty Zdeněk Folprecht. Co si myslí o pravidlu, že hostující hráči nemohou proti svým kmenovým týmům nastupovat? 

Publikováno

dne

Přestupové okno ve Fortuna lize je otevřené, mimo přestupů se ale řeší i hostování. Právě o půjčování hráčů mluvil v pořadu Odbrzděno odchovanec Sparty Zdeněk Folprecht. Co si myslí o pravidlu, že hostující hráči nemohou proti svým kmenovým týmům nastupovat? 

Před blížící se sezónou Fortuna ligy bude platit nové omezení hostování, které ale reálné půjčování hráčů vůbec neovlivní.

Každý tým totiž bude moct poslat hostovat do jednoho klubu pouze tři hráče. Zabrání se tím spolupracím mezi jednotlivými kluby, stále každopádně mohou týmy velké trojky rozesílat v podstatě neomezené množství fotbalistů. 

To dává výhodu především Spartě a Slavii, jež si díky hostováním udržují členy širšího kádru rozehrané. Dalším plusem je, že většinou těmto hráčům zakáží nastupovat ve vzájemných utkáních a tím svého soupeře oslabí. 

Právě zákaz nastupovat proti „svému“ týmu je častým předmětem debat. Ti s protinázorem tvrdí, že by hráč alespoň v takovém zápase mohl trenérovi ve svém kmenovém klubu ukázat, že mají na to dostat šanci. 

„Myslím si, že je to špatně, ale vlastně to i chápu. Sparta by třeba hrála do posledního kola o titul, v závěrečném kole by potřebovala vyhrát, vedla by 2:1 a Sejk by v 85. minutě vyrovnal,“ řekl v podcastu Odbrzděno Zdeněk Folprecht. 

Druhý pohled je o něco méně pravděpodobný a zároveň ne tak často vídaný ve fanouškovských diskuzích. Dle této skupinky fanoušků by hráči na hostování mohli mít motivaci ve vzájemném utkání úmyslně zranit rivala z jejich pozice.

I proto se pravděpodobně v nejbližších letech nic nezmění a hráči nadále proti svým kmenovým klubům nebudou smět hrát. Kdyby loni proti Spartě nastoupili třeba jablonecký Václav Sejk či Václav Drchal z Bohemians, minimálně fanoušky by to nepotěšilo.

„Sejk by šel za tři týdny na přípravu a bylo by to divné. On by mu to nikdo z týmu nevyčítal, ale fanoušci asi jo,“ pokračoval odchovanec Sparty. 

Pravdou je, že někteří hráči mají proti mateřským klubům ještě větší motivaci. Právě s přehnanou snahou může souviset i případné zranění, které nemusí být ani plánované, ale prostě jen vyplyne z velké aktivity hráče. 

„Z hráčů si troufnu tvrdit, že by mu to nikdo nevyčítal. I když budeš hrát proti mateřskému klubu, nikdy nemáš v hlavě, že se snažíš méně,“ dodal Folprecht. 

Zdroj: Odbrzděno 

Reklama

Oblíbené