Spojte se s námi


Fotbal

Začátek konce? Mbappé střídán v poločase, místo se spoluhráči sledoval zbytek zápasu z tribuny s rodinou, trenér PSG promluvil

V posledních týdnech je Kylian Mbappé zase o něco více sledovaný než jindy. Důvod je prostý. Měl PSG oznámit, že po sezoně tým opustí. Reakce klubu? Už tři zápasy v řadě neodehrál francouzský klenot celé. Zejména ten poslední proti Monaku byl z několika důvodů hodně zvláštní.

Publikováno

dne

V posledních týdnech je Kylian Mbappé zase o něco více sledovaný než jindy. Důvod je prostý. Měl PSG oznámit, že po sezoně tým opustí. Reakce klubu? Už tři zápasy v řadě neodehrál francouzský klenot celé. Zejména ten poslední proti Monaku byl z několika důvodů hodně zvláštní.

V polovině února obletěla fotbalový svět klíčová informace. Kylian Mbappé měl oznámit vedení PSG, že po sezoně klub opustí. Zatím to ale není oficiální. Ostatně i trenér Luis Enrique posléze komentoval celou věc jako pouhou spekulaci, nechtěl se vyjadřovat, dokud o ničem neinformuje klub.

Vedení pařížského celku ještě oficiálně nekomentovalo nic. Jedna věc se ale změnila. Francouzský fotbalista od té doby neodehrál ani jeden zápas celý. Hned dva dny poté, co informace obletěla média, naskočil klenot PSG do utkání proti Nantes pouze jako žolík na posledních 29 minut.

Další zápas sice Kylian Mbappé začínal v základní sestavě, odehrál však jen 64 minut a proti Rennes se do statistik nijak nezapsal. V pátek večer se PSG utkalo s Monakem a pětadvacetiletý útočník byl střídán už v poločase za stavu 0:0.

Že stáhnete svého nejlepšího hráče v poločase, to je samo o sobě hodně atypické, byť je situace kolem něj jakákoliv. To však nebyla jediná prazvláštní věc.

Kylian Mbappé nebyl na lavičce se svými spoluhráči

Pokud není hráč nějak vážně zraněný, že by musel do nemocnice, tak je zvykem, že po vystřídání stráví zbytek zápasu se svými spoluhráči na lavičce náhradníků, popřípadě někde poblíž. To však nebyl tento případ.

Kylian Mbappé se po střídání převlékl do civilu a místo toho, aby sledoval zbytek zápasu proti klubu, který jej vychoval, se svými spoluhráči, tak zamířil na tribunu ke své rodině. Při cestě do ochozů pozdravil fanoušky Monaka.

Na celou situaci se pochopitelně novináři vyptávali trenéra Luise Enriqueho. Jeho reakce? „Je to trest pro Mbappého? Mám jedinou odpověď, kterou už jsem vám dal. Dříve či později se musíme naučit hrát bez něj. To je moje filozofie, takto přemýšlím o tom, co je nejlepší pro tým. Nebudu se hádat. Je to mé rozhodnutí,“ cituje jej server Goal.

Zdroj: Ligue 1, Goal, Twitter, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.