Spojte se s námi


Fotbal

Je rozhodnuto. Kylian Mbappé učinil finální rozhodnutí o své budoucnosti, informoval o něm vedení PSG. Co na to klub?

Je tu konečně konec jedné velké přestupové ságy? Podle světových médií ano. Informuje o tom totiž také renomovaný novinář Fabrizio Romano, který má velmi často ty nejpřesnější informace. Kylian Mbappé už se rozhodl o své budoucnosti.

Publikováno

dne

Je tu konečně konec jedné velké přestupové ságy? Podle světových médií ano. Informuje o tom totiž také renomovaný novinář Fabrizio Romano, který má velmi často ty nejpřesnější informace. Kylian Mbappé už se rozhodl o své budoucnosti.

Ve středu byl Kylian Mbappé znovu klíčovou postavou v cestě za výhrou. Gólem se blýskl při výhře PSG nad Realem Sociedad (2:0) v osmifinále Ligy mistrů. Celkově už se prosadil ve třech zápasech, do nichž nastoupil, v řadě.

Vzhledem k tomu, jak tato sezona začínala, se navíc drží na vynikajících číslech. Kvůli svým rozhodnutím byl vyřazen z kádru, aby byl následně po prvních neúspěších povolán do akce. Jenže jeho budoucnost se stále řeší.

Aby také ne. Vždyť mu už v létě vyprší smlouva. V Paříži se doufalo, že se podaří podepsat novou. Světová média dlouho spekulovala o tom, jestli je vůbec šance. Situace se dle nejrůznějších plátků neustále měnila.

Nyní už se ale zdá být jasno. Francouz, který ve 30 soutěžních zápasech v této sezoně nastřílel 31 branek, k nimž přidal 7 asistencí, se zřejmě konečně rozhodl ohledně své budoucnosti. Čekají nás velmi zajímavé měsíce.

Kylian Mbappé rozhodl o své budoucnosti

Není tajemstvím, že o 25letého fotbalistu dlouhodobě usiluje Real Madrid. Počítá se s tím, že v případě svého konce v PSG zamíří právě do španělského celku.

Zhruba před týdnem se však řešilo, že po něm Florentino Pérez bude požadovat oběť v podobě zřeknutí se velké mzdy. Důvod? Prostý. Má to být prokázání zájmu o přestup na Santiago Bernabeu a odčinění toho, že už dal hráč Realu Madrid nejednou košem.

Španělský gigant totiž nechce, aby byl Kylian Mbappé o parník nejlépe placeným hráčem klubu. Odhaduje se, že si nyní jeden z nejlepších hráčů světa vydělá 200 milionů eur ročně. V Realu Madrid zřejmě nedostane ani polovinu z toho. Mluví se o částce okolo 30 milionů eur za rok.

Podle nejnovějších informací to ale ničemu nevadí. Hvězda už informovala PSG o svém rozhodnutí. Po sezoně opustí klub jako volný hráč. Informaci potvrdil Fabrizio Romano, o věci informují média jako BBC či Sky Sports.

A co na to PSG? Peníze ušetřené na mzdě pro Kyliana se využijí jako investice do cíle postavit mladší tým. Plán „Galacticos“ je tedy nadobro minulostí.

Zdroj: BBC, Fabrizio Romano, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.