Spojte se s námi


Evropská liga

Záběry z šarvátky po duelu Sparta vs. Galatasaray obletěly sociální sítě. Ryneš vyfasoval kop, na Letné bylo dusno, veřejnost viní Turky

Senzace dokonána. Pražská Sparta dokázala ve čtvrtek večer zdolat na své Letné turecký Galatasaray Istanbul a dokráčela si pro postup do osmifinále Evropské ligy. Ihned po závěrečném hvizdu však došlo k momentu, který se šíří po sociálních sítích ve velkém.

Publikováno

dne

Senzace dokonána. Pražská Sparta dokázala ve čtvrtek večer zdolat na své Letné turecký Galatasaray Istanbul a dokráčela si pro postup do osmifinále Evropské ligy. Ihned po závěrečném hvizdu však došlo k momentu, který se šíří po sociálních sítích ve velkém.

Když los šestnáctifinále Evropské ligy rozhodl o tom, že se Sparta střetne se slavným Galatasarayem, zavládl jistý respekt. Istanbulský celek má ve svém kádru velké hvězdy, je ve velké formě. Právem obávaný soupeř.

První utkání se hrálo právě v Istanbulu před vášnivými a bouřlivými tureckými fanoušky. Sparta předvedla vynikající výkon, vytvořila si mnoho šancí, mohla vyhrát, jenže své příležitosti neproměňovala. Jeden z největších tureckých klubů tak doma vyhrál 3:2.

Před odvetou si letenští napravili chuť proti Liberci. Ten porazili 2:1. Ve čtvrtek pak přivítali věhlasného soupeře na své půdě. Vyprodaná Letná sledovala velkolepý výkon domácího mančaftu, který vedl k výhře 4:1.

Sparta nepustila Galatasaray víceméně k ničemu. Už v úvodu skóroval Angelo Preciado. Krátce nato bylo vyrovnáno a stav 1:1 vydržel až do 74. minuty, kdy už měl pražský celek početní výhodu po červené kartě pro Kaana Kayhana.

Góly si připsali Indrit Tuci, Lukáš Haraslín a Jan Kuchta. V celkovém součtu pražský celek vyhrál 6:4. Nicméně místo výsledku se ve světě řeší jiná věc. To, co se dělo po závěrečném hvizdu přímo na hřišti.

Duel Sparta vs. Galatasaray měl nepříjemnou dohru

Jakmile rozhodčí zapískal na píšťalku, aby ukončil zápas a oficiálně tak poslal pražský celek do osmifinále Evropské ligy, došlo k nemilé situaci. Tradičně emotivní členové tureckého celku měli problém unést porážku, o to pak více, došlo-li k nějakým provokacím či oslavám ze strany sparťanů.

Právě provokacemi ze strany letenských hájí na sociálních sítích fanoušci Galatasaraye své favority. Co se ale přesně stalo, to zatím není zřejmé. Z videozáběrů lze pozorovat zejména to, že Matěj Ryneš měl vyhrocenou debatu s jedním z členů turecké výpravy a vyfasoval i jeden kop.

Jan Kuchta v pozápasovém rozhovoru sice prozradil, že u situace vůbec nebyl, nicméně dle toho, co se dozvěděl, prý Turci neunesli porážku. Jak to bylo, to se zřejmě teprve dozvíme.

Jisté je však jedno. Klip z šarvátky se začal šířit na sociálních sítích. Za necelou hodinu jej na twitterovém účtu EuroFoot vidělo přes 200 tisíc lidí. V komentářích pak najdeme hodně kritiky na adresu Galatasaraye. Ostatně není nic nového, že členové některého z tureckých týmů neudrželi emoce na uzdě.

„Turecký fotbal dělá to nejlepší, aby dostal zákaz působit ve všech možných ligách, nebo tak něco?“ zní v jednom z nejpopulárnějších komentářů pod videem. Ostatně skandálů z Turecka bylo jen za poslední rok více než dost.

Zdroj: Twitter, UEFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.