Reklama

Za kritiku poměrů v českém fotbale skončil! “To jsou 50. léta,” říká bývalý šéf Živanic Špaček

Petra Špačka, šéfa fotbalového klubu TJ Sokol Živanice, zbavili kvůli kritice poměrů v českém fotbale členství ve Fotbalové asociaci České republiky. Návazně na to také klub čelí sankcím, kvůli nedodržení pravidel ohledně mládežnických klubů. Co na to říká? To prozradil v rozhovoru pro Seznam Zprávy.

facr fotbal.cz logo

Šéf třetiligových Živanic v říjnu kritizoval regulérnost ČFL a na klubovém webu publikoval otevřený dopis, kde zmiňuje, že většina rozhodčích řídí utkání podle toho, zda družstvo platí či ne.

„Chtěl jsem věci zlepšit, ne nikomu ublížit nebo někoho poškodit,“ říká Petr Špaček. V současné době je již pouhým čestným předsedou klubu, jelikož mu bylo odebráno členství ve FAČRu.

„Pan Špaček dostal příležitost, aby svá tvrzení doložil a zdůvodnil. To neučinil, používá jen obecná konstatování, že všechno je špatně. Jedná se o poškozování jména českého fotbalu. Navíc nám sdělil, že v tom hodlá pokračovat, takže nebyl jiný nástroj než vyloučit ho z řad Fotbalové asociace ČR,“ dodal předseda FAČR Malík.

Pan Špaček nicméně říká, že není policistou, takže není jeho úkolem obstarávat důkazy. Na Etické komisi FAČR byl navíc vyzván, aby podepsal, že již nikdy nebude hovořit se sdělovacími prostředky. „To jsou opravdu 50. léta, to jsem odmítl,“ říká Špaček. Na Fotbalové asociaci tím pádem nedobrovolně skončil.

„Nechci říkat, že jsem teď něco jako Jan Hus, ale nemůžu prostě oficiálně pracovat pro fotbal, tak jako jsem to celý život dělal. Obrátilo se to proti fotbalu, a tím pádem proti mně,“ dodává.

Následně přišel pro Živanice další problém. Nesplňují minimální počet mládežnických klubů, tudíž jim byla vyměřena disciplinární pokuta.

Nejprve 2 000 Kč, následně 100 000 Kč a nakonec 25 000 Kč. Živanice argumentují, že mají smlouvu s okolními vesnickými kluby, nicméně orgány FAČR toto neakceptují. Pan Špaček tak vše bude ještě řešit právní cestou.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. No, vedení Jihlavy přece kritizuje veřejně úplně to samé. Jenže tady se FAČR bojí jít do konfliktu na rozdíl od veřejné kritiky vedení klubu Živanic. Pro FAČR tedy platí, že když dva dělají totéž, není to totéž. Rozhodně je tedy lepší trestat funkcionáře z nižších soutěží než ty z profesionálních soutěží, aniž bych to Jihlavkým přál, PROTOŽE STEJNĚ JAKO V ŽIVANICÍCH MAJÍ PRAVDU I V JIHLAVĚ !

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené