Z jakých důvodů trval Laurent Koscielny na svém odchodu z Arsenalu?

Francouzský obránce Laurent Koscielny byl v poslední době dost kritizován za to, jak opustil svůj bývalý klub Arsenal. Nyní prezident Bordeaux Joe DaGrosa prozradil, proč chtěl hráč z Londýna odejít a přidat se k jeho týmu.

Embed from Getty Images

Stoper měl v plánu se v létě vrátit do Ligue 1 a odmítl jet s Gunners na předsezónní turné po Americe. Arsenal tak nakonec v poslední přestupový den dovolil hráči za 4,6 milionů liber změnit působiště. To se samozřejmě nelíbilo fandům Gunners, kteří si u hráče, který odehrál v jejich oblíbeném dresu devět let, představovali důstojnější rozlučku.

DaGrosa situaci komentuje: “Začalo to tím, jak moc chtěl Laurent do Francie. Nebyli jsme jediným klubem v zemi, které zvažoval, ale byli jsme na špici jeho zájmu. Zde má rodinu a je to jeho region. Bude to tak pro něj skvělé místo a může díky tomu zůstat ve velkém fotbale.”

Embed from Getty Images

“My můžeme být jen rádi, že u nás bude hráč s takovou kvalitou a zkušenostmi nastupovat. Nakonec zde pak bude moci sportovní kariéru ukončit. Řekli jsme mu, že přijde do rodinného klubu, kde se bude cítit jako doma, a že zde nejde jen o fotbal.”

Koscielny zatím v novém působišti odehrál tři utkání a jeho celek je po čtyřech kolech na 11. místě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..