Spojte se s námi


Ostatní

Yannick Carrasco odehrál proti Villarrealu pouhých 15 minut

Publikováno

dne

Dalším marodem se stal belgický rychlík Yannick Carrasco, jenž v úterním zápase proti Villarrealu vystřídal v 57 minutě Nica Gaitána a po srážce s Antoniem Rukavinou ho musel v 71 minutě vytřídat Fernando Torres. Villarrealský krajní obránce za zákrok na Carrasca dostal žlutou kartu, ovšem Atléticu Madrid se již srovnat nepodařilo a tak na domácím hřišti podlehly 0-1.

23letý ofenzivní záložník odehrál v letošní sezóně 47 zápasů a nastřílel v nich 14 gólů.

Reklama

eSport

LPL: OMG nepřekvapili JDG. Bitva starých známých pro RNG

Čínská LPL pokračovala dalšími třemi sériemi. V tomto článku se podíváme na první dvě. Nejprve na OMG a JDG, poté na Invictus Gaming s RNG.

Publikováno

dne

Čínská LPL pokračovala dalšími třemi sériemi. V tomto článku se podíváme na první dvě. Nejprve na OMG a JDG, poté na Invictus Gaming s RNG.

Po volnějších dvou dnech, kdy se v LPL odehrály dvě série, se počet sérií opět rozšířil. Než se podíváme na ostře sledovanou bitvu dvou aspirantů na titul – EDG a Bilibili Gaming, připomeneme si série, které proběhly dříve.

JDG se vracejí do své původní formy

První sérií dne byl souboj mezi překvapením jara OMG a aktuálními šampiony JDG. Šampioni LPL a MSI se zatím rozehřívají velmi pomalu. Částečně za to mohl doslova smrtící úvod splitu, kdy v prvních dvou zápasech měli JDG proti sobě dva potencionální favority na titul – Weibo Gaming a LNG.

Před favoritem tak stáli OMG, kde mohli ukázat aktuální sílu čínského šampiona. Ta přišla okamžitě a drtivě. JDG doslova nedali šanci svému soupeři v první hře a dali zapomenout na pomistrovskou kocovinu.

Druhá hra byla pro favorita o trochu složitější. OMG dokázali zbrzdit rozjezd šampiona v early game. Bohužel tým se pak nevyvaroval mnoha chyb, které čínská jednička snadno potrestala.

JDG si tak došli po pohodlné vítězství 2-0 a potešili mnoho fanoušků, kteří věřili v brzký návrat šampiona do jeho mistrovské formy. Ta bude záhy prověřena v pátek, jelikož se v repríze semifinále jarního playoff utkají s EDG.

Bitva historických rivalů pro RNG

Druhá série dala vzpomenout se svými účastníky na dávné bitvy v raných letech LPL. Invictus Gaming a RNG svedli již mnoho lítých bitev. Tentokrát oba celky, značně pozměněné z dávných let a možná ne tak silné při aktuálním rozložení sil, svedly další kapitolu.

Od této série se očekávala vzhledem ke změnám v týmu RNG, vyrovnaná bitva, která navenek, nemá favorita. První hra toho byla krásným příkladem, kdy oba týmy hrály takticky svázanou hru. Jungler RNG Wei, dokázal svoji aktivitou značně pomoct svým spoluhráčům. RNG nakonec ve velmi rychlé hře urvali první bod.

Druhá hra série už byla plně v rukou RNG. Invictus Gaming sice dokázali poté hru víc vyrovnat ale lepší kompozice se Sejuani a Lissandrou, dokázala zastavit největší hrozby. RNG si připisují čistou výhru 2-0 a příště vyzvou dalšího, starého známého – OMG.

Zdroj: LPL, Onivia

Pokračovat ve čtení

Golf

Zlom ve světovém golfu! PGA a LIV našli společnou řeč! Soudní spory končí

Kdepak, tohle není apríl. Ač se to zdálo ještě nedávno naprosto nemožné, PGA Tour, DP World Tour a LIV Golf našli společnou řeč. O dohodě informoval veřejnost oficiální web PGA Tour. Znamená to, že soudní spory budou zastaveny a fanoušci uvidí na turnajích zase nejlepší světové hráče pospolu.

Publikováno

dne

Kdepak, tohle není apríl. Ač se to zdálo ještě nedávno naprosto nemožné, PGA Tour, DP World Tour a LIV Golf našli společnou řeč. O dohodě informoval veřejnost oficiální web PGA Tour. Znamená to, že soudní spory budou zastaveny a fanoušci uvidí na turnajích zase nejlepší světové hráče pospolu.

Úterý 6. června 2023 je pro vrcholový profesionální golf velkým zlomem. PGA TOUR, DP World Tour a Public Investment Fund (PIF) oznámily přelomovou dohodu o celosvětovém sjednocení golfové hry. Všechny strany podepsaly dohodu, která má vrátit do světa golfu konkurenci mezi nejlepšími hráči.

Po tomto oznámení bude následovat vzájemně dohoda o ukončení všech probíhajících soudních sporů mezi zúčastněnými stranami,” napsal v oficiální zprávě server PGA Tour.

Dále bylo oznámeno, že všechny tři organizace (PGA TOUR, DP World Tour a PIF) budou spolupracovat a pracovat na vytvoření spravedlivého a objektivního procesu pro všechny hráče, kteří si budou přát znovu požádat o členství v PGA TOUR nebo DP World Tour po skončení sezóny 2023.

Nečekaný obrat

Nutno podotknout, že takový vývoj událostí čekal opravdu jen málokdo. PGA Tour i DP World Tour se dlouho od nedávno vzniklé organizace LIV Golf oprošťovala. Hlavním problémem bylo, že LIV Golf je financovaný saúdskoarabským veřejným investičním zdrojem a tyto peníze braly tradiční golfové organizace za špinavé.

Po dvou letech přerušení a rozptýlení je to historický den pro hru, kterou všichni známe a milujeme,” uvedl v oficiální tiskové zprávě komisař PGA Tour Jay Monahan, který okamžitě rozeslal zprávu také hráčům PGA Tour. 

Toto partnerství by mělo vytvořit organizaci, která bude přínosem pro hráče, partnery i fanoušky golfu.

Do budoucna si fanoušci mohou být jisti, že společně splníme slib, který jsme vždy dávali – podporovat soutěž těch nejlepších v profesionálním golfu a že jsme odhodláni zajistit a řídit budoucnost hry,” dodal Monahan. Šéf PGA však mnohokrát v minulosti odmítl jakékoliv dialogy o vzájemné spolupráci s LIV.

Zdroj financí ze Saúdské Arábie

Abyste lépe dokázali pochopit vznik LIV Golfu, doporučujeme si přečíst článek Mraky peněz, stáje jako ve Formuli 1 či obdoba fantasy ligy. Původ a budoucnost velkolepého saúdského projektu LIV Golf, byť se jedná o starší příspěvek. V celém příběhu hraje jednu z hlavních rolí Yasir bin Al-Rumayyan, jenž je guvernér zmíněného investičního PIF.

Saúdská Arábie se chtěla propojit do světového golfového ekosystému už dříve, avšak narážela na odpor ze strany PGA Tour i DP World Tour. Právě proto nakonec LIV Golf vzniknul.

Není pochyb o tom, že model LIV pozitivně změnil golf. Jsme přesvědčeni, že existují možnosti, jak hru rozvíjet a zároveň zachovat její bohatou historii a tradici. Toto partnerství představuje nejlepší příležitost, jak rozšířit a zvýšit vliv golfu pro všechny,” uvedl ve zmíněné zprávě Al-Rumayyan.

Součástí LIV Golfu je také týmová hra, která by měla do světového golfu promluvit daleko víc. Do vzniku LIV Golfu byla v této oblasti nejprestižnější záležitostí akce s názvem Ryder Cup, kde proti sobě soupeřily týmy USA a Evropy. Také z Ryder Cupu byli hráči, kteří přestoupili k LIV, vyloučeni. 

Nyní nově vzniklou dohodu kvituje také Jay Monahan. „Jsme rádi, že se můžeme posunout kupředu v souladu se zkušenostmi LIV a PIF s investováním na světové úrovni, a tleskám guvernérovi PIF Yasiru Al-Rumayyanovi za jeho vizi a společný a prozíravý přístup, který není jen řešením rozkolu v naší hře, ale také závazkem dovést ji k novým výšinám,” prohlásil s tím, že věří v nastolení nové éry světového golfu k lepšímu.

Guvernér PIF Yasir Al-Rumayyan se připojí k politické radě PGA TOUR. DP World Tour a LIV Golf si zase zachovají dohled nad událostmi na svých turnajích. 

Mnoho detailů zahaleno v mlze

Aktuálně je jasné, že PGA Tour, DP World Tour i LIV Golf dokončí aktuální formát sezony 2023. Jak bude vypadat golf na světové scéně nadále, zatím není jasné.

Stejně tak není jasné, jestli se v nějaké pozici objeví šéf LIV Greg Norman. Ten byl doteď ústavní postavou saúdskoarabského golfového podniku. PGA Tour totiž několikrát v minulosti řekla, že pokud má mít ochotu v budoucnu vyjednávat, tak Norman musí odstoupit. V žádné fázi této dohody není jeho jméno nikde zmíněno. 

V představenstvu nového komerčního subjektu budou Al-Rumayyan figurovat jako předseda a Monahan jako výkonný ředitel. Všechny strany budou v následujících měsících pracovat na finalizaci podmínek dohody, jejíž podrobnosti budou včas oznámeny.

Zdroj: PGA Tour

Pokračovat ve čtení

eSport

LCK: Budou vládnout T1 s Fakerem nebo překvapí někdo jiný? Preview před letním splitem korejské ligy

Korejskou ligu máme již za rohem a sluší se na ni připravit. Kolotoč dalšího splitu LCK započne již zítra. Co můžeme tedy očekávat?

Publikováno

dne

Korejskou ligu máme již za rohem a sluší se na ni připravit. Kolotoč dalšího splitu LCK započne již zítra. Co můžeme tedy očekávat?

Korejská LCK, rodiště největších hvězd historie League of Legends, se chystá na další pokračování. Desítka týmů si to rozdá nejen o slávu, ale také možnost reprezentovat svůj region na domácím světovém šampionátu.

Obhájci titulu GenG budou rozhodně chtít pokračovat ve své nadvládě. T1 však rozhodně budou chtít zlomit kletbu svého týmu, který poslední rok nic zhola nevyhrál.

Zvednou se Dplus KIA po špatném jaru? Dokážou KT Rolster opět hrát dobře víc než jeden split? Nebo nás překvapí někdo jiný? Na to vše se níže podíváme a zhodnotíme, kdo má největší šance na postup do playoff a finále v Daejeonu.

Kryptonit T1 se pokusí získat zlatý hattrick

GenG poslední dva splity neochvějně vládnou LCK a to navzdory tomu, že na jaře nebyli první po základní části. Tým sice skončil za T1 na druhém místě, v semifinále s nimi padli 3-1, ale opravná série dovedla tým opět do finále, kde T1 porazili stejným výsledkem. Navíc přispěli k prodloužení kletby, kterou nejslavnější tým planety již dlouho provází.

Úkol pro tento split je naprosto jasný. Prodloužit sérii titulů a napodobit to, co se povedlo jen T1 a Dplus KIA (předtím Damwon KIA a Gaming), vyhrát tři tituly po sobě. V cestě jim však kromě T1 samotných budou stát zejména Dplus KIA. Ti po nepovedeném jaru budou rozhodně hladoví po úspěchu.

GenG notně nemusejí vyhrát základní část. Jejich síla tkví v Bo5 sériích, kde se celek umí výborně připravit, i když se některá hned nepovede. Uvidíme také, jak se popere s druhým splitem své kariéry mladičký Peyz.

Získá Faker svůj jedenáctý titul a zlomí kletbu svého týmu?

Největší pozornost celé ligy je zcela logicky na T1. Faker a jeho parta se pokusí zaútočit nejen na neuvěřitelný jedenáctý titul této slavné organizace, ale také prolomit roční prokletí, které tým provází. Tým totiž od MSI 2022 nevyhrál žádné finále, do kterého se kvalifikoval.

T1 také chtějí vymazat neúspěch z nedávného MSI a plně se koncentrovat na ligu. Povinností je postup na světový šampionát, kde tým bude favoritem na titul.

Tým si však musí dávat pozor na občasnou laxnost v době, když vyhrává. Laxnost, která z celkem jednoznačné série proti GenG na MSI udělala pětizápasový nervák. Týmy jako GenG, Dplus KIA nebo KT Rolster by tohoto přístupu mohly využít.

Nemocný obr Dplus KIA, se opět hlásí o slovo

Velkou neznámou a sledovanou věcí bude výkon Dplus KIA. Tým sice přes menší výsledková zakolísání snadno postoupil do playoff. První série proti Hanwha Life však ukázala, jak nemocným obrem Dplus jsou.

Nekonzistentní výkony a laxní přístup k přípravě. To byly hlavní důvody, které dle Showmakera v nedávném rozhovoru stály tým lepší umístění. Páté místo z jarní části je také varovným prstem pro kvalifikaci na Worlds.

Korea sice vyšle čtyři týmy na domácí šampionát, nicméně nekoncentrovanost může tým i o tuto výsadu připravit. Jarní část byla na poměry LCK nebývale vyrovnaná a o čtyři místenky bude velmi tuhý boj.

KT Rollercoaster aneb Skončí výkonnostní horská dráha a dočkáme se stabilního roku?

KT Rolster svými legendárními výkony jako na horské dráze si už před lety vysloužili označení KT Rollercoaster. Jenže po opatrném úvodu jara tým začal k mnohým překvapeným hrát stabilně. Tým plný hvězd korejské ligy dokázal najít společnou řeč a skonči třetí v jarní části.

Nadějné jaro dává šanci týmu dokonce útočit na titul. K tomu však bude potřeba ještě jeden krok navíc. Zda si tým udrží tvář a pokusí se ohrozit ty nejlepší, to ukáže čas. Minimálně je jasné, že KT budou pasováni na černé koně ligy.

Zdramatizují boj o Worlds Hanwha Life a Liiv Sandbox? Nebo se do diskuze vloží někdo jiný?

Hanwha Life Esports překvapila mnohé. Fantasticky sehraná série proti Dplus KIA tak dala týmu čtvrté místo a výhodnější pozici pro kvalifikaci na Worlds. Tým však musí opět přidat na obrátkách, pokud si tuto výhodnou pozici, má udržet.

Tím, kdo by mohl zamíchat kartami, jsou hráči Liiv Sandbox. Šestý tým jara měl po konzistentních výkonech katastrofický závěr základní části. Časté chyby srazily týmovou morálku na dno a bude nutné pro letní split dát dohromady veškeré síly.

Mimo elitní šestku, by mohli kartou osudu zamíchat také hráči DRX, kteří se mohou opřít o výhru jejich akademie v LCKCL. Dravé mládí nebo spíš už veteránské manýry by mohli ukázat také kluci z BRIONu, tedy už z OK BRIONu. Dokáže jejich Síla přátelství, další zázrak?

To a mnohem více nám bude zodpovězeno od středy 7. června, kdy korejská liga opět nastartuje své motory. Sledujte zápasy LCK na kanálu Twitch (LCK Global) nebo na YouTube. Zápasy probíhají vždy v dopoledních hodinách našeho času.

Zdroj: LCK, Twitter

Pokračovat ve čtení

Oblíbené