Spojte se s námi


Bundesliga

Olise posílí Bayern! Skvělý obchod zastiňuje EURO

Zatímco v Německu vrcholí základní skupiny evropského šampionátu, Michael Olise z anglického Crystal Palace přestoupil do Bayernu Mnichov. Francouzský 22letý křídelník vyšel bavorský velkoklub na bezmála 50 milionů eur, což zřejmě zapříčiní nějaké odchody z klubu.

Publikováno

dne

Zatímco v Německu vrcholí základní skupiny evropského šampionátu, Michael Olise z anglického Crystal Palace přestoupil do Bayernu Mnichov. Francouzský 22letý křídelník vyšel bavorský velkoklub na bezmála 50 milionů eur, což zřejmě zapříčiní nějaké odchody z klubu. Francouz bude vůbec první posilou pro Vincenta Kompanyho v roli trenéra Bayernu.

Olise začínal v Anglii

Olise je odchovancem Arsenalu, kde strávil svo uúplně první část kariéry. V 8 letech se však rozhodl vyměnit červenou část Londýna za modrou a vydal se do akademie Chelsea. Aby z toho fanoušci neměli ještě více zamotanou hlavu, tak ve svých 15 letech přestoupil do akademie Manachesteru City, kde pro něj však putování po velkoklubech skončilo.

Poprvé čuchnout v dospělém fotbale Francouz dostal v 18 letech za Reading. V sezoně 2019/20 naskočil do 4 zápasů napříč anglickými poháry a zapsal si tak úvodní starty. Ani v jednom zápase bohužel nezapsal žádný gól ani asistenci.

Sezona 2020/21 už byla pro Oliseho o 100 % lepší. Francouzský křídelník odehrál v bravách Readingu 44 zápasů v Championship. V sezoně si navíc připsal skvělých 7 branek a 12 asistencí, což ho řadilo mezi nejproduktivnější hráče celé soutěže. Tehdy Olisemu bylo 19 let a vysloužil si přestup do Crystal Palace za necelých 10 milionů eur.

V úvodní sezoně v Premier League si francouzský křídelník připsal 2 branky a 5 asistencí během 26 zápasů, do kterých zasáhl. Další 2 góly a 3 asistence přidal v 5 zápasech FA Cupu, ve kterém Crystal Palace došlo až do semifinále. Následující sezona byla ještě lepší. 2 góly a 11 asistencí v rámci 37 zápasů dostaly Oliseho do pozice jednoho z nejlepších playmakerů soutěže.

Ve stále probíhající sezoně měl být Francouz největší zbraní Crystal Palace. Řada zranění mu však umožnila nastoupit pouze do 19 zápasů. V těchto zápasech však patřil k tomu nejlepšímu, co celá soutěž nabídla, 10 branek a 6 asistencí hovoří samo za sebe. Právě skrz skvělé výkony si Olise zasloužil velký přestup.

Skvělý přestup pro Bayern, pokud…

Bayernu v letošní sezoně chyběla produkitvní křídla. Leroy Sané vlétl do sezony skvěle, po úvodní části však jeho vliv na hru zmizel a stal se pouhým stínem sebe samotného. Po zbytek sezony působil otráveně až líně. Kingley Coman je stále zraněný a vedení se na něj nemůže spolehnout.

Serge Gnabry také jako kdyby zmizel. Olise tak přichází v roli spasitele křídelních prostorů. Cena je domluvena na 45 milionů eur a dalších 5 milionů v bonusech. Pro německý klub jde o velkou částku, budou muset přijít odchody.

Zdroj: Twitter, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.