Spojte se s námi


Fotbal

Xavi promluvil o krutém vyhazovu z Barcelony, návratu se nebrání. Vrátil jsi nám víru, reaguje jedna z hvězd na smutné loučení

Jako na horské dráze se musí cítit fanoušci Barcelony. Na začátku roku Xavi oznámil, že po sezoně klub opustí. V dubnu změnil své rozhodnutí, aby byl o měsíc později vyhozen. Nyní klubová legenda o svém konci promluvila, reagují i hvězdy Blaugranas.

Publikováno

dne

Jako na horské dráze se musí cítit fanoušci Barcelony. Na začátku roku Xavi oznámil, že po sezoně klub opustí. V dubnu změnil své rozhodnutí, aby byl o měsíc později vyhozen. Nyní klubová legenda o svém konci promluvila, reagují i hvězdy Blaugranas.

Barcelona se po sezoně rozloučí s klubovou legendou. Xavi Hernández před sebou má poslední zápas v roli jejího trenéra. Klub to oznámil v pátek odpoledne a pořádně tak naštval své fanoušky.

Ještě nedávno přitom prezident klubu Joan Laporta nadšeně oslavoval, že bývalý skvělý záložník přehodnotil své rozhodnutí, když oznámil, že bude v Barceloně pokračovat. Od nové sezony Blaugranas s největší pravděpodobností povede Hansi Flick.

Nebylo by překvapením, kdyby Xavi cítil křivdu a zlobil se na vedení. Legenda katalánského celku si ale na nic veřejně nestěžuje. Naopak. Před svým posledním duelem na tiskové konferenci prozradil, že celou situaci maximálně respektuje.

„Respektuji prezidentovo rozhodnutí mě vyhodit. On rozhoduje. Vždy budu fanoušek Barcelony, vždy budu klub podporovat,“ nechal se slyšet Xavi, jehož slova cituje Fabrizio Romano.

Xavi se nebrání návratu

„Zažil jsem tu těžké dny, ale mám se dobře. Mám čistou hlavu a chtěl bych říct, že jsem hrdý na dva a půl roku, co jsem tu strávil. Jestli bych se jednoho dne rád vrátil? Ano, proč ne? Chtěl bych, je to klub mého života,“ říká kouč Barcelony.

„Prošli jsme horskou dráhou emocí. Nezavírám dveře, naopak,“ dodal Xavi Hernández.

Jeho konec v klubu pochopitelně mrzí i hráče. Když totiž Barcelonu přebíral, byl klub v úpadku. On navzdory finanční krizi dokázal týmu vštěpit jasný rukopis, do hry zapojil několik mladíků, získal titul. Nevedl si vůbec zle.

„Vrátil jsi se do klubu, když jsme potřebovali nový směr. Vrátil jsi nám víru. Pod tvým vedením jsme vyhráli titul. Děkuju za vášeň, kterou jsi vkládal do každého dne. Teď se podruhé loučíme. Barcelona ale navždy bude tvým klubem. Bylo mi ctí být tvým spoluhráčem a mít tě za kouče. Jsem vděčný, že tě mám za přítele,“ vyjádřil se na sociálních sítích Marc-André ter Stegen.

Zdroj: FC Barcelona, X, Fabrizio Romano

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.