Spojte se s námi


Bundesliga

Xabi Alonso do Liverpoolu? Britská média jej vidí jako ideálního kandidáta, s Leverkusenem připomíná Kloppa v Dortmundu

Liverpool bude od konce probíhající sezóny Premier League bez trenéra. Dosavadní lodivod Reds Jürgen Klopp totiž oficiálně oznámil, že právě na konci ročníku 2023/24 slavný anglický klub opustí. Je tedy jasné, že Liverpool bude hledat jeho nástupce, se spekulacemi o stěhování na Anfield Road je nyní spojován Xabi Alonso.

Publikováno

dne

Liverpool bude od konce probíhající sezóny Premier League bez trenéra. Dosavadní lodivod Reds Jürgen Klopp totiž oficiálně oznámil, že právě na konci ročníku 2023/24 slavný anglický klub opustí. Je tedy jasné, že Liverpool bude hledat jeho nástupce, se spekulacemi o stěhování na Anfield Road je nyní spojován Xabi Alonso.

Jürgen Klopp po devíti letech na konci aktuálního ročníku Premier League opustí Liverpool. Německý kouč to potvrdil v pátek dopoledne prostřednictvím oficiálního klubového kanálu.

Reds tedy přijdou o svou trenérskou stálici a budou se muset poohlédnout po novém lodivodovi. Klopp jako důvod uvedl, že je zkrátka vyčerpaný a potřebuje si odpočinout. To je podle reakcí jiných trenérů naprosto pochopitelné, obzvlášť v tak náročné soutěži jakou Premier League je.

Je tedy přirozené, že už nyní se napříč fotbalovým prostředím objevují spekulace o tom, kdo by jej v roli hlavního kouče Liverpoolu mohl nahradit.

Jisté je, že ke kormidlu jednoho z nejlepších klubů anglické nejvyšší soutěže nepřijde „jen tak někdo“. Přece jen Klopp se slavným anglickým celkem vyhrál sedm trofejí.

V ročníku 2018/19 to byla Liga mistrů, rok 2019 znamenal vítězství v Superpoháru UEFA a na MS klubů. Poté v sezóně 2019/20 získal Liverpool titul v Premier League, později také Carabao Cup, FA Cup a Community Shield.

Nejvíce skloňovaným je se stěhováním na Anfield Road Xabi Alonso. Ten během své hráčské kariéry oblékal dres Liverpoolu po dobu pěti let. Nyní navíc coby kouč odvádí velice dobrou práci v bundesligovém Leverkusenu.

Xabi Alonso do Liverpoolu?

„Je pochopitelné, že už nyní vznikají různé spekulace. Já se však soustředím na Bayer Leverkusen. Jsem v tuto chvíli se svými hráči v Leverkusenu velice spokojený. Ale samozřejmě, pro Liverpool je to velké překvapení. To, co Jürgen v Liverpoolu předvedl si zaslouží velký respekt a uznání,“ uvedl Xabi Alonso, jehož slova na platformě X ocitoval renomovaný novinář Fabrizio Romano.

Objektivně ale lze říci, že právě Xabi Alonso by mohl být tím pravým a ideálním kandidátem na post kouče Liverpoolu. Své trenérské schopnosti dokazuje už nyní v Leverkusenu, se kterým má skvěle nakročeno k zisku mistrovského titulu.

„Xabi Alonso je osobnost, která by mohla Kloppa následovat. Možná existují určité obavy z jeho nedostatečných zkušeností v roli trenéra, ale vše, na co v Německu sáhl, se proměnilo ve zlato. Trochu jako Klopp v dobách, kdy působil v Borussii Dortmund,“ píše britský deník The Telegraph.

Zdroj: The Independent, The Telegraph, X – Fabrizio Romano

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.