Spojte se s námi


Bundesliga

Wolfsburg zlanařil prvního Sparťana. Clarup svůj odchod oznámil v kabině, jasněji je o Priskem i Friisovi

Wolfsburg ho měl v hledáčku již delší dobu. A ne jen jeho. Na svém seznamu měl také bývalého a současného kouče Sparty – Briana Priskeho a Larse Friise. Christian Clarup svůj odchod již měl oznámit ve sparťanské kabině. V německém celku se ale s největší pravděpodobností nepotká s Brianem Priskem, píší německá média.

Wolfsburg ho měl v hledáčku již delší dobu. A ne jen jeho. Na svém seznamu měl také bývalého a současného kouče Sparty – Briana Priskeho a Larse Friise. Christian Clarup svůj odchod již měl oznámit ve sparťanské kabině. V německém celku se ale s největší pravděpodobností nepotká s Brianem Priskem, píší německá média.

3000 Kč + 600 Kč zdarma s kódem „BIGBONUSCZ“ + extra free spiny
Chci bonus

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Reklama

Clarup ve Spartě skončí

Do pražského velkoklubu přišel v létě 2022 v rámci rozsáhlých změn, které se iniciovaly v rámci příchodu hlavního trenéra Briana Priskeho. Před příchodem na Letnou strávil devět let v dánském FC Midtjylland, kde se podílel na zisku tří ligových titulů a dvou domácích pohárů.

Christian Clarup je známý svým důrazem na detail a vysoké nároky na fyzickou připravenost hráčů. A bylo to znát. Se Spartou vyhrál dvakrát ligu, v jednom případě zvedal nad hlavu i trofej z domácího poháru. Dalším úspěchem je neoddiskutovatelně návrat mezi elitu.

Po 16 letech si pražský celek zahrál Ligu mistrů. Clarupovy výkony nezůstaly bez povšimnutí. Podílel se totiž na přípravě dánské reprezentace během loňského mistrovství Evropy.

Jenže letošní sezóna bude pro dánského kondičního trenéra s největší pravděpodobností tou poslední. Christian Clarup měl podle serveru inFotbal svůj odchod oznámit v kabině. Zastávat by tedy měl stejnou funkci jako v letenském celku.

Kdo dánského kondičního trenéra v realizačním týmu doplní, bude Koen Stam z Feyenoordu, jenž bude působit primárně jako spojka mezi akademií a A-týmem. Jeho hlavním úkolem bude zavést jednotnou herní filozofii v klubu.

Priske s ním nepůjde. Co Lars Friis?

Kdo bude trenérem Wolfsburgu dále zůstává ve hvezdách. Mezi dlouho skloňovanými v seznamu byli bývalí dánští kolegové Brian Priske a Lars Friis, kteří mají dlouhou společnou historii. Německý magazín Kicker však hlásí, že Priske pravděpodobně jako lodivod k německému celku nezamíří.

Stejně tak jako Dán Bo Svensson, jenž naposledy řídil jako hlavní trenér německý Union Berlín. O Larsu Friisovi se německý deník nezmiňuje. S největší pravděpodobností o něj zájem opadl také.

Možná spekulujete, proč jsou všichni kandidáti dánského původu. Důvod je prostý. Výkonným sportovním ředitelem německého týmu je také Dán Peter Christiansen. Mezi dalšími kandidáty na post hlavního trenéra byl ještě Jacob Neestrup z Kodaně. Širší management Wolfsburgu nahlíží na situaci ale jinak. Vedení by rádo přivedlo německy mluvícího kouče.

Konec toho současného, Ralpha Hassenhüttla, by měl být komunikován v následujících dnech. Nyní je horkým adeptem na převzetí této významné funkce především Sandro Wagner, jenž skončil v roli asistenta Juliana Nagelsmanna u německé reprezentace. Dalším kandidátem, o kterého má vedení německého týmu velký zájem, je Alexander Blessin, současný trenér bundesligového St. Pauli.

Zdroj: Autorský článek

Email Icon
Reklama

Oblíbené