Spojte se s námi


Evropská liga

Wiesner šanci v Turecku neřešil tak hrozně. Když prováhal první moment, šel by přihrávkou do rizika, myslí si Nerad

Jedním z důvodů výsledkově neúspěšného vystoupení Sparty na půdě Galatasaray Istanbul (2:3) byla neproměněná šance Tomáše Wiesnera. Krátce po jeho střele soupeř rozhodl a na obránce Sparty se spustila kritika.

Publikováno

dne

Jedním z důvodů výsledkově neúspěšného vystoupení Sparty na půdě Galatasaray Istanbul (2:3) byla neproměněná šance Tomáše Wiesnera. Krátce po jeho střele soupeř rozhodl a na obránce Sparty se spustila kritika.

Sparta podala v Turecku velmi dobrý výkon. V úvodu až překvapivě zatlačila soupeře, který ale následně šel do vedení. Letenští srovnali rychle po výměně stran, ale v 60. minutě si Galatasaray vzala triumf zpátky.

Následně šli domácí do oslabení, vyrovnal Jan Kuchta a Sparta měla dobrý výsledek na dosah. V 80. minutě ale síly na hřišti vyrovnal po druhé žluté kartě Matěj Ryneš a dohrávalo se deset na deset. Přesto mohla Sparta na horké půdě vyhrát.

Wiesner a jeho nájezd v poslední minutě

Nejblíže třetímu zásahu byla v 90. minutě. Sám na gólmana domácích se řítil střídající Tomáš Wiesner. Mohl přihrát Victoru Olatunjimu do poloprázdné brány, šel ale raději sám a brankáře Fernanda Musleru trefil do hlavy.

„Nemyslím si, že to řešil tak hrozně, ale vypadá to blbě. Navíc když trefí gólmana do obličeje,“ řekl Petr Nerad v pořadu Fotbal fokus podcast.

Na Wiesnera se po zápase spustila lavina kritiky. Fanoušci čekali přihrávku na Olatunjiho, která by v ideální moment znamenala opravdu uklízení do prázdné branky. Pravonohý rychlík však běžel dál a zakončoval sám.

„V moment zakončení bylo těžké správně načasovat přihrávku, aby se tam nedostal gólman, vracející se obránce a zároveň, aby to bylo přesně do nohy Olatunjimu. Neříkám, že je to těžká přihrávka, ale už jdeš do nějakého rizika,“ vysvětloval bývalý ligový hráč.

V odvetě základ kvůli karetním trestům?

Wiesner v odvetě možná nastoupí v roli levého wing-beka, pravděpodobnější je ale jeho příchod v průběhu druhého poločasu. O víkendu se alespoň trochu omluvil, když se zapojil do gólové akce proti Liberci. Šanci z Istanbulu ale v hlavě stále určitě má.

„Pak už prováhal první moment přihrávky a dostal se do rizika, že je pas těžší. Vemte si, co by se stalo, kdyby to dal Olatunjimu delší. Nebo mu to dal pomalejší a obránce by zasáhl. Říkali by ‚Proč jsi nevystřelil‘,“ dodal Nerad

Wiesnerova zahozená šance mrzela o to více, že pár desítek vteřin poté na druhé straně udeřil Mauro Icardi a Sparta bude doma dohánět manko jednoho gólu. Navíc bez vykartované trojice Ryneš, Ladislav Krejčí, Veljko Birmančevič.

Zdroj: UEFA, Fotbal fokus podcast

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.