Spojte se s námi


Fortuna liga

Warrior David Hovorka je zpět! Překvapivý návrat po 13 měsících skončil čistým kontem. Jak reaguje veřejnost a samotný stoper?

David Hovorka je asi jeden z největších bojovníků a srdcařů českého fotbalu. Málokoho neoslnilo jeho ubránění Romela Lukaka v roce 2019, kdy se Slavia kvalifikovala do Ligy mistrů.

Publikováno

dne

David Hovorka je asi jeden z největších bojovníků a srdcařů českého fotbalu. Málokoho neoslnilo jeho ubránění Romela Lukaka v roce 2019, kdy se Slavia kvalifikovala do Ligy mistrů. Od tohoto slavného momentu však uplynulo přes 2,5 roku a mezitím si slávistický stoper prošel dvakrát fotbalovým peklem.

Prodělal dvě operace kolene, které měl dvakrát vážně poraněné. Z 26letého warriora se stal 28letý, ale některé věci se i přes nepřízeň osudu nemění. David Hovorka je hráčem pro velké zápasy.

Po 13 měsíční rekonvalescenci se vrátil do základní sestavy Slavie zrovna na vyhrocené derby pražských „S“. Nějaké obavy nebo nejistota? Nedostatek herní praxe nebo výmluvy? U warriora tohle nehledejte.

Hovorka se hodně zapojoval do rozehrávky jeho vidění hry a přesné průnikové přihrávky působily jako když si právě kroutí už dvacátý ligový zápas v probíhající sezóně. Přitom realita je naprosto jiná.

Většina fotbalových fanoušků už nad 28letým stoperem lámala větev a nevěřila v tak úspěšný návrat. Jenže tenhle borec je prostě z jiného těsta než je většina české veřejnosti.

Až na pár riskantních vystoupení v prvním poločase zvládl Hovorka derby se Spartou na jedničku v kostce by to šlo shrnout asi takto. Přišel, viděl, patřil k jedněm z nejdůležitějších hráčů Trpišovského družiny a byl u přesvědčivého vítězství 2:0.

Reakce veřejnosti

Na sociálních sítích na výkon Davida Hovorky reagovalo spoustu fanoušků. Neuvěřitelný návrat nemohla nechat bez povšimnutí ani Slavia, která sdílela fotky plné emocí po děkovačce.

„Největším hrdinou derby je pro mě David Hovorka. Ale zase kdy jindy nastoupit, než v zápase proti slabšímu soupeři, aby se rozehrál na silnější. Navíc na něj nejdřív hrál nějaký Vozembouch (Čvančara) a pak ještě jiný hráč (Hložek), kterýmu museli dát zlatý číslo, aby byl vůbec vidět na hřišti.“

„Hovorka mě opravdu překvapil, po 13 měsících ostrý zápas a ještě k tomu derby, tak sebevědomý výkon, to jsem fakt nečekal!“

„Aneb tým, který „posily nepotřebuje“, dostal lekci od týmu, který v zimě přišel o dva klíčový hráče, a s prstem v nose ho ubránil frajer, co přes rok nekopl do mičudy.“

Reakce Davida Hovorky

„Po 13 měsících to nebylo úplně jednoduchý, ale chci poděkovat klukům, strašně mi pomohli. Klub se za mě postavil, dal mi čas na regeneraci, poskytl mi operaci v Německu.“

„Nejdůležitější je vítězství a to, že jsme udrželi nulu je jenom dobře pro naší psychiku a jsme za to rádi.“

A jak se David Hovorka cítil na hřišti po tak dlouhé době? Měl nějaké problém s komunikací nebo šlo vše jako po másle? Celý rozhovor pro klubou TV najdete zde.

„Popravdě, když jsem do toho naskočil, tak to tempo bylo šílený. Trochu jsem se trápil kolem té 30. minuty. Naštěstí jsme pak před poločasem dali gól a ve druhém poločase jsem se rozběhal, takže pak už to bylo dobrý.“

Zdroje: SK Slavia Praha, O2 TV Sport, Neobjektivní Novinář

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.