Spojte se s námi


Bundesliga

Vytočený Heynckes řekl na rovinu: Po sezóně končím

Publikováno

dne

Fotbalisté Bayernu Mnichov prohráli první zápas po vedením trenéra Juppa Heynckesse. Po předcházejících devíti vítězstvích pod taktovkou staronového kormidelníka nestačili v sobotním zápase 13. kola německé Bundesligy na Borussiu Mönchengladbach, které podlehli 1:2.

Heynckes přebral mužstvo v průběhu října po Carlu Ancelottim a dokázal s ním vyhrát devět po sobě jdoucích zápasů.

První zaváhaní přišlo až v sobotním utkání, ve kterém se v dresu mnichovanů dokázal střelecky prosadit jenom Arturo Vidal, když v 74. minutě zkorigoval prohru svého týmu.

Bayern navzdory zaváhání vede ligu s trojbodovým náskokem před RB Lipskem.

Heynckes na po zápasové tiskové konferenci rezolutně vyhlásil, že po této sezoně v Bayernu končí. „Nevím, proč Uli něco takového řekl…“ zlobil se lodivod Bayernu na prezidenta klubu Uliho Hoenesse, který den předtím řekl novinářům, že jejich vzájemná spolupráce může pokračovat i v další sezóně.

„Měli jsme velmi jasnou a džentlmenskou dohodu, na základě které se moje práce v Bayernu skončí 30. června 2018.

„Nezajímá mě, co říkají jiní lidé. Nebudu se vyjadřovat k řečem, které vedou. Dohoda je jasná, já ji dodržím. Moje rozhodnutí po sezóně skončit je neměnné.“

Dvaasedmdesátiletý kormidelník utrpěl s Bayernem první prohru, paradoxně ve městě, ve kterém se narodil a v němž začínal s velkým fotbalem.

„Hráli jsme pomalu, nemohli jsme se dostat do rytmu. Gladbach se spoléhal na protiútoky a odehrál po taktické stránce velmi dobrý zápas, jeho vítězství  je zasloužené,“ poblahopřál Heynckes soupeři.

Reklama

Oblíbené