Spojte se s námi


Fortuna liga

Výsměch a sjednocení fanoušků pražských „S“. Sparta i Slavia řeší trable, hvězdy obou klubů řeší disciplinárka, důvodem je pyrotechnika na hřišti. Co na to veřejnost?

Že chování hráčů řeší disciplinární komise, to není novinkou. Většinou ani nepřekvapí důvod, proč tomu tak je. Nyní se však Sparta i Slavia dočkaly zajímavého překvapení. Minimálně fanoušci obou klubů jsou zajedno.

Publikováno

dne

Že chování hráčů řeší disciplinární komise, to není novinkou. Většinou ani nepřekvapí důvod, proč tomu tak je. Nyní se však Sparta i Slavia dočkaly zajímavého překvapení. Minimálně fanoušci obou klubů jsou zajedno.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Fotbalová sezona v České republice je téměř u konce. Zbývá odehrát poslední zápasy. O trofejích je ale rozhodnuto. Pražská Sparta obhájila po dlouhých 23 letech titul, po 10 letech si navíc došla pro double, když ovládla i pohár.

To Slavia, odvěký rival, prodlužuje své čekání na titul už na tři sezony. V éře Jindřicha Trpišovského tak sešívaní zažívají něco zcela nového. Obě mužstva však čeká ještě jeden zápas před dovolenou, respektive přípravou na EURO 2024.

Hvězdy obou klubů jsou ale nyní předmětem disciplinárního řízení u disciplinární komise. Důvod je hodně překvapivý, ne zrovna často vídaný. Disciplinárce se tedy podařilo něco, co rovněž není zrovna časté – sjednotit fanoušky odvěkých rivalů.

Jak Sparta, tak Slavia měly nedávno důvod k oslavám. Právě při těch se provinili Indrit Tuci a Matěj Jurásek. Tuci oslavoval evidentně nevhodným způsobem po zisku titulu v Mladé Boleslavi, Jurásek po drtivé výhře nad Viktorií Plzeň, která v ten moment držela nad vodou naděje sešívaných na zázrak.

Sparta a Slavia dle DK přeháněly s oslavami. Co na to veřejnost?

U Indrita Tuciho i Davida Juráska stojí víceméně stejný text. Rozdíl je jen v tom, za který tým hrají, proti komu hráli a v jakém kole Fortuna ligy.

„Disciplinární komise zahájila disciplinární řízení s hráčem za použití pyrotechniky v utkání,“ zní v komuniké DK LFA. Oba hráči byli přistiženi s pyrotechnikou na hřišti. Jaký za to padne trest, toť otázka. Verdikt se dozvíme 30. května.

Sparta a Slavia však mají sjednocené fanoušky, kteří mají o tomto řízení jasno. Padají sprostá slova. „To jsou klauni,“ patří jeden z mírnějších komentářů na adresu LFA na sociální síti X. „Vyprodat finále poháru, to ne, ale tohle by jim šlo. Jsou to šašci, ale to mají evidentně na salámu,“ stojí v další z reakcí.

Fanoušci ligového mistra hodně používají hashtag „#FreeTuci“. „Někdo by už měl začít disciplinární řízení s LFA. Tohle je neskutečný výsměch,“ shodují se letenští.

Příznivci se pak baví nad vymýšlením toho, jaký trest může oba hříšníky čekat: „Dostanou zákaz vstupu na stadion?“

Zdroj: DK LFA, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.