Spojte se s námi


Hokej

Výprodej Zlína, mizerná koncovka Sparty. Oceláři v derby vítězí v hledišti i na ledě

Je úplně nepodstatné, jestli Sparta v koncovce utkání vede po dvou třetinách nebo dvě minuty před koncem. Tak či tak, odcházejí z ledu se sklopenou hlavou. Hlavu v dlaních mají už od začátku sezóny fanoušci Zlína.

Publikováno

dne

Je úplně nepodstatné, jestli Sparta v koncovce utkání vede po dvou třetinách nebo dvě minuty před koncem. Tak či tak, odcházejí z ledu se sklopenou hlavou. Hlavu v dlaních mají už od začátku sezóny fanoušci Zlína. Podle kroků vedení Ševců to však vypadá, že se rozhodně na lepší časy neblýská. Zatím to vypadá jen na výprodej hráčů. Do extraligového dění se opět zapojila taky Disciplinární komise.

ŠLAHAŘ KONČÍ VE ZLÍNĚ

Aktuální situace zlínských Beranů si žádá změny, o tom není třeba dlouze diskutovat. Zatím však z dalšího tahu těží především prvoligový Frýdek-Místek, který potřebuje oživit sestavu, aby se udržel v Chance Lize.

Berany tak opouští třicetiletý útočník Jakub Šlahař, který se stejně jako celý tým letos velmi trápí: „Jakub Šlahař se v posledních zápasech většinou nedostal ani do sestavy,” řekl na adresu zkušeného útočníka sportovní manažer klubu Martin Kotásek. 

Šlahař si během dvanácti odehraných zápasů připsal do statistik pouze tři asistence. Stejně tak Ševci propouštějí jednadvacetiletého útočníka Vojtěcha Dobiáše.

Klub naopak potvrdil, že se rozhodl ponechat v sestavě útočníka Radka Veselého, který byl zatím ve Zlíně na měsíčním hostování: „Trenéři vyhodnotili, že Radek je přínosem pro tým, ze strany jak svého přístupu k hokeji, tak i působení na ledě,” řekl Kotásek k jeho angažmá.

TŘI ZÁPASY PRO HOLLANDA

Předseda Disciplinární komise Viktor Ujčík měl opět práci. Na podnět klubu HC Olomouc se zabýval ve zkráceném řízení zákrokem hráče Rhetta Hollanda na protihráče Jana Bambulu v utkání Komety s Olomoucí, které se hrálo 17. 10. 2021.

Po prostudování videozáznamu dospěl k závěru, že zákrok byl veden na protihráče, který byl v držení kotouče a hráč se před ním neodrazil ani neoddělil ruce od těla. Současně konstatoval, že zákrok byl veden v nepřiměřené rychlosti s primárním cílem soupeře co nejrazantněji zasáhnout.

Rhett Holland za tento zákrok vedený na hlavu soupeře vyfasoval stopku na tři zápasy, k tomu ještě jako bonus finanční pokutu ve výši 10 % základní měsíční odměny.

TŘETÍ PORÁŽKA SPARTY V ŘADĚ

Tohle si Sparťané za rámeček nedají. Poslední tři utkání měly prakticky totožný scénář. Ve všech těchto případech Sparta vedla. S Kladnem 3:1, s Plzní 3:2 a s Dynamem ve středeční předehrávce 18. kola ještě dvě minuty před koncem 1:0.

V rozmezí dvou minut však přišly v závěru třetí třetiny ze strany domácích hned tři fauly, které v následně přesilovce pět na tři dokázaly Pardubice potrestat. Zkázu Dynamo dokončilo v samostatných nájezdech. Zápas sledovala sympatická návštěvě 10 712 diváků.  

DOMÁCÍ JAKO HOSTÉ?

My jsme tady doma!” křičí občas třinečtí fanoušci na výjezdu do vítkovické Ostravar Arény. Moravskoslezské derby patří často mezi ozdoby Extraligy především na tribunách.

Snad i díky hladkému vítězství Ocelářů 4:1, si mohli třinečtí hokejisté v Ostravě tentokrát opravdu připadat jako domácí tým. Pohled na kotle obou týmu je toho tak trochu důkazem.

Jak v aréně, tak i v hluchových mikrofonech se to jen potvrdilo. Celkem přišlo na zápas 5 325 diváků. Při dnešní bídě takový lepší průměr. Nebo horší? Posuďte sami.

https://www.facebook.com/100063597998602/posts/276118884518043/?d=n
DALŠÍ DVA ZÁPASY

Tak jako v úterý, ve středu, v pátek, tak i dnes se Tipsport Extraliga nezastaví. Na programu jsou hned dvě předehrávky 16. kola.

Poněkud trápící se Energie Karlovy Vary přivítá na svém ledě od 17:30 Kometu, která se naopak v posledních zápasech zvedla, když dokázala vyhrát poslední tři utkání.

Do Mladé Boleslavi se pak vydá David Krejčí s Olomoucí. Od 17:30 zápas vysílá stanice O2 TV Sport.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.