Spojte se s námi


Fortuna liga

Vyhrocený závěr utkání. Sparta zásluhou Birmančeviče po dlouhých deseti letech slaví vysněný double

Ve středu odpoledne se odehrálo v Doosan Aréně finále MOL Cupu. Viktoria Plzeň v něm přivítala pražskou Spartu, která dokázala obhájit mistrovský titul. Golových okamžiků jsme se dočkali až po změně stran, radostnější však nakonec byl tým z hlavního města České republiky.

Publikováno

dne

Ve středu odpoledne se odehrálo v Doosan Aréně finále MOL Cupu. Viktoria Plzeň v něm přivítala pražskou Spartu, která dokázala obhájit mistrovský titul. Golových okamžiků jsme se dočkali až po změně stran, radostnější však nakonec byl tým z hlavního města České republiky.

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Ani jedna ze sestav týmů příznivce nikterak nepřekvapila. V bráně hostujícího celku se znovu objevil Vojtěch Vorel, jenž odchytal i předchozí pohárové duely. Peter Vindahl tak zůstal jen na lavičce náhradníků.

Míč poprvé rozvlnil síť ve čtrnácté minutě, kdy se přesnou hlavičkou na zadní tyč prosadil kapitán Sparty Ladislav Krejčí. jeho trefě ovšem předcházel faul na Lukáše Červa a branka tak nemohla být uznána.

Úvodní poločas se odehrával především v prostoru mezi šestnáctkami. Více než brankáři tak musel být v permanenci hlavní sudí Ondřej Berka, jenž v prvním dějství rozdal tři žluté karty.

Dvě z nich obdrželi hráči hostujícího celku, konkrétně Jan Kuchta a Veljko Birmančevič. Na domácí straně byl potrestán Pavel Šulc. Ani čtyřminutové nastavení nenabídlo žádné větší vzrušení a do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

V 63. minutě ohrozil Vojtěcha Vorla nádhernou střelou stoper Sampson Dweh, nicméně míč orazítkoval pouze tyč. Jednalo se však o největší šanci v dosavadním průběhu utkání.

Rozhodující momenty utkání přišly v závěru

V 79. minutě se fanoušci v plzeňské Doosan Aréně dočkali prvního regulérního gólu. Obrovským smolařem momentu se stali Martin Jedlička společně se Sampsonem Dwehem, kteří se postarali o velmi kuriozní vlastní gól.

V 85. minutě obdržel druhou žlutou kartu v utkání Pavel Šulc, který tak přijde o nedělní ligové utkání na Letné. Jedná se o výraznou komplikaci v boji o korunu pro nejlepšího střelce.

O dvě minuty později se Západočeši navzdory početnímu oslabení dočkali vyrovnávacího gólu. Přesnou hlavičkou z bezprostřední blízkosti se o něj postaral vytáhlý útočník Tomáš Chorý.

V nastavení druhého poločasu se Sparta znovu ujala vedení. V pokutovém území soupeře se nejlépe zorientoval šestadvacetiletý Birmančevič a zajistil tak letenským po dlouhých deseti letech vysněný double.

Zdroj: ČT Sport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.