Spojte se s námi


Bundesliga

Vyhrál mistrovství světa, nyní Höwedes pověsil kopačky na hřebík

Publikováno

dne

Není tomu ani měsíc, co oznámil konec kariéry André Schürrle. Nyní se k němu přidal i další německý fotbalista, jenž se stejně jako André může pyšnit titulem mistra světa – Benedikt Höwedes.

Zdroj: (PATRIK STOLLARZ/AFP)

Svojí fotbalovou kariéru spojil Höwedes takřka celou s týmem Schalke 04. Jeho dres oblékal od sezony 2001 až do roku 2018.

V modrém dresu nastoupil do úctyhodných 455 zápasů, ve kterých jako obránce vstřelil 40 branek, ke kterým přidal ještě 13 asistencí.

Mimo své angažmá v Německu oblékal ještě dres Juventusu Turín a naposledy Lokomotivu Moskva. Právě po jeho předčasném konci v Moskvě se rozhodl svou kariéru ve 32 letech definitivně ukončit.

V rozhovoru pro deník spiegel ale přiznal, že o něj měla řada klubů stále ještě zájem.

„Stále jsem o tom přemýšlel. Měl jsem ještě nějaké nabídky od klubů doma i v zahraničí, ale nechtěl jsem se spoléhat na rozhodnutí jiných lidí. Chtěl jsem kariéru ukončit teď.“

Höwedes pro jeho rozhodnutí skončit primárně citoval rodinné důvody. „Během nedávné dovolené jsem si všiml, jak jsem byl naplněn, když jsem měl svého syna na blízku. Najednou se pro mě stal fotbal tak nedůležitý.“

„Může to znít hloupě, protože jsem z fotbalového obchodu nesmírně těžil, ale: Peníze pro mě nejsou důležité. Drahé hodinky a auta se nehodí k mému životnímu stylu,“ komentoval obránce otázku, zda mu nebudou chybět peníze, kterých se koncem kariéry vzdal.

Během své kariéry získal Höwedes mimo titulu z Mistrovství světa 2014 i řadu dalších trofejí, například Německý pohár nebo titul v Serii A.

Použité zdroje: transfermarkt, spiegel

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.