Spojte se s námi


Fotbal

Výbuch Španělska: Při penaltách chyběli lídři, mládí všechno neuhraje

V osmifinálových duelech světového šampionátu se jediné překvapení vyskytlo v úterý. Maroko na penalty vyřadilo Španěly, přičemž favorit po herní stránce nebyl lepší. Chyběla myšlenka, moment překvapení i lídr.

Publikováno

dne

V osmifinálových duelech světového šampionátu se jediné překvapení vyskytlo v úterý. Maroko na penalty vyřadilo Španěly, přičemž favorit po herní stránce nebyl lepší. Chyběla myšlenka, moment překvapení i lídr.

Bez formy v útoku měl hrát Morata

Váhavé pocity ze zápasu byly z fanouškovského tábora cítit již po zveřejnění sestavy. Poté, co Álvaro Morata ve třetím utkání skupinové fáze dostal konečně šanci v základní jedenáctce a odvděčil se gólem, překvapivě s Marokem seděl.

Místo něj hráli Marco Asensio a Ferran Torres, tedy fotbalisté, kteří v Realu Madrid a Barceloně střídají. Zároveň nebyli produktivní a jejich slušný výkon proti průměrné Kostarice na tom nic nemění.

Perspektivita ano, ale ne na sílu

I kdyby však Morata hrál, mnoho by se toho nezměnilo. Španělé si balón předávali pouze po krajích hřiště a přes stopery. Ať už byl v útoku kdokoli, do hry se jednoduše nedostal. Podobně tak střed zálohy, zvláště Pedri.

Španělský diamant Gavi proti Japonsku a Německu též neexceloval a v úterý byl možná nejhorší na hřišti, přesto střídal až v 63. minutě. Pedri dokonce nestřídal vůbec. Sázet na mládí je správné, proč však nedostal prostor třeba zkušenější Koke?

Lídři, co ty penalty?

Když jsem se Moraty zastal, musím zmínit i druhou stranu karty. Nejlepší střelec týmu, který má s penaltami zkušenosti, nechal jít jako prvního kopat Pabla Sarabiu. Univerzál PSG přitom v nastavení prodloužení neproměnil velkou šanci a psychicky na tom nebyl nejlépe.

Pak je tu Sergio Busquets. Nikdy pokutové kopy nezahrává, přesto sebere odvahu a jde kopat. Jenže místo rány pod břevno v podstatě nahraje gólmanovi. Ruku na srdce, tohle bylo od opor prostě špatně.

Zdroj: MS 2022 v Kataru

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.