Spojte se s námi


Fotbal

Vrátí slavný Olympique Marseille na vrchol? Trenérský mág z Brightonu míří do Francie. Aniž by podepsal smlouvu, tak už řeší přestupy

Roberto De Zerbi byl spojován i s anglickými velkokluby. Některá média jej spojovala i se stěhováním do Barcelony. Nakonec ale podle posledních informací v nové sezoně převezme slavný Olympique Marseille, který už roky čeká na úspěch. Vrátí mu zpět zašlý lesk?

Publikováno

dne

Roberto De Zerbi byl spojován i s anglickými velkokluby. Některá média jej spojovala i se stěhováním do Barcelony. Nakonec ale podle posledních informací v nové sezoně převezme slavný Olympique Marseille, který už roky čeká na úspěch. Vrátí mu zpět zašlý lesk?

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Jeden z nejobletovanějších koučů současnosti je blízko novému angažmá. Poté, co se dohodl s Brightonem na rozvázání kontraktu, si mohl Roberto De Zerbi vyloženě vybírat. Na jihu Anglie odváděl v omezených podmínkách vynikající práci.

Mezi nejlepší trenéry planety jej zařadil i fenomenální Pep Guardiola. Ostatně Seagulls pod jeho vedením zažili vůbec nejúspěšnější éru v klubové historii, podívali se do Evropy, konkurovali anglickým velkoklubům a hráli atraktivní fotbal.

Nebylo se čemu divit, že jej média spojovala s giganty, jakými jsou Manchester United, Chelsea, Barcelona či AC Milán. Jenomže všechny zmíněné kluby už mají o tom, kdo je povede do nové sezony, jasno. De Zerbi se rozhodl vydat směrem, který čekal málokdo.

Podle všeho se vydá vstříc nové velké výzvě. Co se týká velikosti klubu, rozhodně si polepší. Má se upsat Olympique Marseille. Jedná se o jeden z největších klubů ve Francii, má fantastické fanoušky, velkou a bohatou historii. Jenomže jeho sláva uvadá.

Vrátí De Zerbi Olympique Marseille na vrchol?

Co se týká počtu trofejí, je Olympique Marseille druhým největším klubem ve Francii. Lépe je na tom, zejména kvůli katarské éře, PSG. OM je jediným týmem z Francie, který vyhrál Ligu mistrů. Jenomže na zisk jakékoliv trofeje čeká od roku 2012, ligu naposledy ovládl v roce 2010.

V posledních letech klub nemá téměř žádnou koncepci. Vše je v něm jako na houpačce. Chybí stabilita, mění se trenéři. Pokud se spekulace potvrdí, a že k tomu mnoho nechybí, o čemž hovoří i Fabrizio Romano, bude před sebou mít Roberto De Zerbi ohromnou výzvu.

Olympique není tak bohatým klubem jako PSG. Přesto disponuje zajímavými hráči, umí přivádět skvělé fotbalisty. A právě to může být důvod, proč Ital zamíří právě sem. Nedostatečné pravomoci ohledně přestupů byly zřejmě důvodem, proč opustil Brighton.

Podle francouzských médií tedy řeší přestupy už nyní. Aniž by oficiálně podepsal kontrakt. Chce mít v přestupech volnou ruku a mít je pod kontrolou. Chce tak předejít tomu, že by klub přiváděl hráče kteří by neseděli do jeho taktického systému.

Ital před sebou má ohromnou výzvu, která je i velkým riskem. Nebyl by prvním, kdo ve slavném Olympique Marseille pohoří.

Zdroj: Foot Mercato, Telefoot

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.