Spojte se s námi


Fotbal

Překvapivý tah Brightonu. Na lavičku angažoval nejmladšího trenéra v celé historii Premier League

Kolem anglického Brightonu bylo v posledních týdnech pořádně rušno. Poté, co se klub dohodl na ukončení spolupráce s Robertem De Zerbim, začala se okamžitě řešit náhrada. Tou se nakonec stane jednatřicetiletý Fabian Hürzeler, nejmladší trenér v historii celé Premier League.

Publikováno

dne

Kolem anglického Brightonu bylo v posledních týdnech pořádně rušno. Poté, co se klub dohodl na ukončení spolupráce s Robertem De Zerbim, začala se okamžitě řešit náhrada. Tou se nakonec stane jednatřicetiletý Fabian Hürzeler, nejmladší trenér v historii celé Premier League.

Sázka na mladého trenéra se nejprve vyplatila v německém celku St. Pauli. Do něj zamířil Hürzeler už v devětadvaceti letech. Nejprve zde působil jako asistent, následně se v prosinci roku 2022 posunul do role hlavního kouče.

Díky systematické práci v klubu to nakonec s týmem v této sezóně dotáhl až k postupu do Bundesligy. Tu si St. Pauli zahraje znovu po dlouhých třinácti letech. Pomohla mu k tomu také skvělá bilance, když dokázalo dvacetkrát vyhrát, devětkrát remizovat a pouze v pěti případech odcházelo z duelu poraženo.

Nyní je před Hürzelerem nová výzva v podobě přesunu do Premier League. S Brightonem se dohodl na smlouvě do roku 2027.

„Fabian byl od začátku hledání nového trenéra na našem seznamu. Získal si naši pozornost svou prací v St. Pauli. Preferuje fotbal, kterým se chceme prezentovat. Jsem si jistý, že naši fanoušci z něj budou nadšeni,“ vyjádřil se na jeho adresu pro klubový web předseda představenstva Tony Bloom.

Nyní zbývá pouze doladit administrativní stránku celého přesunu. Fabian Hürzeler bude oficiálně v klubu představen druhého července na tiskové konferenci.

V uplynulém soutěžním ročníku patřil Brighton do středu tabulky Premier League. Nakonec z toho bylo jedenácté místo a zisk osmačtyřiceti bodů. O tom, zda se historicky nejmladšímu trenérovi, který usedl na lavičku týmu v Premier League, angažmá povede, se rozhodne až s odstupem času.

Sázka na zkušenost

Obecně se ale v anglické nejvyšší soutěži sází spíše na zkušenější trenéry. Těsně za německým koučem je v pořadí mladých trenérů Chris Coleman. Když usedal na lavičku Fulhamu, bylo mu třiatřicet let.

Coleman jakožto trenér vydržel na lavičce Fulhamu v období mezi lety 2003 až 2007. Následně se odrazil za angažmá do španělského Realu Sociedad a přes několik dalších celků se nakonec dostal až na lavičku seniorské reprezentace Walesu.

Zdroj: Brighton & Hove Albion FC, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.