Spojte se s námi


Fortuna liga

Vrátí se Florin Nita do Rumunska? Zahrát by si mohl s bývalými spoluhráči ze Sparty

Florin Nita je po konci smlouvy ve Spartě volným hráčem. Aktuálně řeší svou budoucnost. Vrátit by se mohl do své rodné země, kde se o něj zajímá Kluž. Nabídku však má mít také ze Saúdské Arábie.

Publikováno

dne

Florin Nita je po konci smlouvy ve Spartě volným hráčem. Aktuálně řeší svou budoucnost. Vrátit by se mohl do své rodné země, kde se o něj zajímá Kluž. Nabídku však má mít také ze Saúdské Arábie.

Florin Nita si v České republice udělal velmi dobré jméno. Do Sparty přišel začátkem kalendářního roku 2018 z rumunské Bukurešti. Letenští za něj tehdy museli zaplatit zhruba 30 milionů korun.

V novém týmu se Nita aklimatizoval velmi rychle a ve Fortuna lize začal pravidelně sbírat starty. Spartu mnohokrát podržel, občas se však nevyvaroval zbytečné chybě. Mezi jeho přednosti patřilo chytání penalt.

Na podzim roku 2021 ovšem o své místo mezi třemi tyčemi přišel. Stalo se tak po nepovedeném utkání na půdě Slovácka, jež Sparta prohrála rozdílem 0:4. Od té doby začal Pavel Vrba upřednostňovat Dominika Holce.

Nitova pozice se nezměnila ani po příchodu dánského kouče Briana Priskeho. Šestatřicetiletý brankář navíc vypadl i ze základní sestavy národního mužstva. I to byl nepochybně jeden z důvodů, proč se Nita půl roku před koncem stávajícího kontraktu na Letné rozhodl odejít na hostování.

Přijal nabídku Pardubic, drtivá většina platu však stále dostával od Sparty. Týmu z východu Čech svými výkony výrazně pomohl k udržení se mezi elitou. Vzhledem k finančním možnostem klubu mu ovšem nebyla poskytnuta adekvátní nabídka.

Od léta je tedy Nita volným hráčem. Podle rumunského serveru Prosport se o jeho služby zajímá CFR Kluž. Zkušenému brankáři měla nabídnout měsíční plat ve výši 15 tisíc eur, což je více než 350 tisíc korun.

Kromě dalších bonusů by měla být v případě dohody ve smlouvě zahrnuta i odměna 200 eur za každé čisté konto. Jeho návrat do Rumunska by ovšem mohla překazit údajná nabídka od týmu ze Saúdské Arábie.

Zdroj: Prosport

Reklama

Oblíbené