Reklama

Vladimír Šmicer stahuje svojí kandidaturu na předsedu FAČR! Co to znamená?

Štístko a věčný slávista Vladimír Šmicer se rozhodl nekandidovat na předsedu FAČR. V boji o post tedy zůstává pouze Petr Fousek a Karel Poborský. Co řekl a co to znamená?

Zdroj: All Stars Cup

Zalekl se, vyklízí pozice, nebo se jedná o moudré řešení? To ukáže až čas, ale jedno je jisté, Vladimír Šmicer, který měl velice slušně rozjetou kampaň, se nestane dalším předsedou FAČR.

“Na té pondělní schůzce klubů, které na valné hromadě mohou rozhodnout, už chybí jen Roman Berbr. Já a Petr Fousek chceme změny, Karel Poborský ne. Po setkání s moravskými zástupci jsem se rozhodl dále nekandidovat na předsedu. Nadále budu usilovat o pozici ve výkonném výboru,” řekl Šmicer.

Rozhodnutí bývalého reprezentačního záložníka uvítal i šéf Slavie Jaroslav Tvrdík. “Neskutečný frajer. Nejsilnějši projev, který jsem za dobu svého působení ve fotbale slyšel. Splnil, co slíbil a následně postavil zájem českého fotbalu nad svůj osobní. Obrovský respekt a obdiv. Jsi hrdina, Šmíco,” napsal šéf Slavie na Twitter.

Obdobně reagoval i 1. místopředseda Slavie Tomáš Syrovátka. “Jsem dojatý projevem Vladimíra Šmicera. Tohle je Slavia, tohle je závazek. Etický, morální. Rodina!”

Na Twitteru se samozřejmě objevují i hodně kritické hlasy na adresu pověstného štístka. Jestli se opravdu jedná o názor samotného Šmicera, nebo pouze o zákulisní hru se veřejnost pravděpodobně nikdy nedozví.

Jedno je jisté, do boje o místo předsedy FAČR jde pouze Karel Poborský a Petr Fousek.


Zdroje: Luděk Mádl, Jaroslav Tvrdík, Tomáš Syrovátka, Slávistické zprávy

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Co jiného by to znamenalo než že se hlasy pro Šmicra přesunou k Fouskovy a ten jako budoucí předseda Fačru dá Šmicrovy teplý flek na Fačru ! A tak nějak v “zákrytu” bude dělat to co chce Tvrdík který krom jiného chce “protlačit” aby na poslední kolo mohlo na Slavii minimalně 4 tis.fanoušku a venku před stadionem dělat pro 5 tis.fanoušku ( bez roušek a rozestupu) oslavu titulu za tichého přihlíženi Pčr dle rozkazu jednoho jejich dustojníka pracujícího pro Slavii za ruzné ” dárečky” a další výhody jako třeba zdarma cesty na 2 mezinarodní zápasy Evropských poháru atd.atd. !

 2. Tentokrát s Vámi souhlasím. Ty oslavy jsou mě docela jedno a dokonce si myslím, že si je Slávia naprosto souhlasí. Ale neomezená moc Tvrdíka nad našim fotbalem je jeden velký průšvih. A ta maškaráda okolo to jen potvrzuje.

 3. Jako vždy sto lidí sto názorů.Pokud se pan Šmicr rozhodl,jak se rozhodl je to jeho svobodná vůle.Podpora pana Fouska je jistě pro někoho nepřijatelná a těžko stravitelná.Dle mého je to nejlepší možná varianta vzhledem ke zkušenostem pana Fouska s prací v menežmentu,jak na Fačru,tak hlavně na UEFA a FIFA.Mezinárodní kontakty jsou pro Český fotbal přímo nutností.Zvláště po slavné éře bývalých předsedů CHvalovského,Mokrého,Peltu a místopředsedu Berbra.Jejich úspěšné působení skončilo v Policejních klepetech.Jak nás asi ten svět může vnímat?Tam vidím šanci pro pana Fouska ukázat poctivou prací světu,že země pod posvátným Řípem není země pod Kilimandžárem.Souběžně musí proběhnout očista i na carském dvoře bývalého cara Berbra na Strahově.Věřím,že pan Fousek a parta kolem Šmicra vý o koho se jedná a s kým se budou muset rozloučit.Pan Poborský mě obrovsky zklamal z jeho vyjádření k dané problematice je jasné,že by za očistu Strahovského vedení považoval max.výměnu vrátného.Vrcholem je sezvání oddílů Divizí a s nižších soutěží na Strahov vyšetřovaným panem Hořejším za což mu včera veřejně srdečně děkoval.To že se tohoto představení osvětového nebo ozdravného možná očistného programu zůčastní největší šíbři jen dokazuje Poborského loajalitu k megaproblémům (defraudacím) ve vedení Fačru.Pohádky o podpoře amatérského fotbalu v malých obcích a blízký kontakt s funkcionáři,trenéry skončí zvolením do funkce předsedy.Pane Poborský vážím si toho čeho jste dosáhl a máte mou plnou podporu při práci pro rozvoj mládežnické kopané ale oprostěte se těch skvělých pracovníků Fačru,kteří celá léta tancovali pod ESTEBAKEM.Panu Fouskovi Šmicrovi a jeho kamarádům,kteří se nebáli do toho říznout dá moře práce vytáhnout ze zadní části rektální Alpinisty a nastavit jasná pravidla.

 4. A přijde vám, že Poborský by byl lepší kandidát ? No pro sparťany určitě. Ale Fousek je myslím dost velká persona, že se ani z Tvrdíka neposere.

 5. Asi mu Láďa Vízek řekl, že na to nemá. Že by byl jen figurkou, která by musela mít nějakého schopného manažera, který by ve skutečnosti fotbal vedl. A včera přesvědčil, že tomu tak je. Ve svém proslovu, který mu někdo musel napsat se pořád obracel na to, že Karel Poborský jedná proti slušné volební aktivitě. Vždyť i on měl možnost pozvat na FAČR zástupce klubů. Ale teď ho to strašně štve, že to neudělal první. Největší možnost vyhrát volby měl pan Fousek. Je to protřelý manažer s bohatými styky, jak ve FIFA a UEFA. Ale po tom včerejším vystoupení Šmicra mohla tato výhoda padnout…….

 6. Šmicer uznal že na to nemá a vypadnul takže Karle do toho ! ! ! Zbav nás bolševický čínský svině.

  • Kurva, co se děje? Musím dát Mycwovi bezvýhradně za pravdu. Nebezpečí “bolševický čínský svině” je víc než aktuální. Ti chytřejší už vědí, čeho všeho je “schopen” i když reálně je bez podpory mocných neschopen, absolutně.

   • No ona podpora sudích u žida je, sice ne taková jako dřív nebo jako nedáno u Plzně, ale je. Třeba penaltu jako Pardubice proti Spartě si proti židovi nikdo nedovolí.

 7. V. Šmicer pochopil, že funkce předsedy FAČR je něco jiného, než hospodské řeči v Kozlovně co by kdyby… Ostatně o tom by mohl vyprávět I. Hašek, který kromě toho, že prosadil změnu názvu (FAČR za ČMFS) nic nedokázal a pak vzal kramli.
  K. Poborský mi připomíná komouše v r. 89, kdy říkali: tak dobře, nechte nás ve funkcích a my to budeme dělat jak nám řeknete.
  Pomněte, že výborný fotbalista nemusí být výborným trenérem natož bafuňářem, potažmo funkcionářem…

 8. Za mě Fousek jediná volba a Šmicer místopředseda za Čechy. Poborský zklamal. Že bude dál na Strahově jednat z lidmi co přitakávali Berbrovi, to jsem nečekal.

  • Bez lidí na Strahově to nejde. Navíc každej se může změnit, pokud to teda neni fanoušek komunistický Slávie, tam je demence neměnná 😉 Fousek je Tvrdíkovo loutka a to chceš mít jako předsedu???? Aby svaz židovi umetal cestu jako doposud??

 9. Šmicera jsem měl rád jako fotbalistu, ale rozumu moc nepobral… jednou jsem ho zahlédl v pořadu s tím Matonohou a blbější člověk tam snad nebyl…. nebo byl ožralej 🙂 dřív jsem si myslel, že je aspoň poctivý, ale kromě toho umění hrát fotbal tam bohužel nic není 🙁

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Dramatický závěr druhého zápasu skupiny C ovládlo Nizozemsko a vstoupilo tak do turnaje vítězně

Druhý zápas skupiny C se odehrálo na půdě Nizozemců, kteří hostili hráče Ukrajiny. V prozatím nejhezčím zápase turnaje si Oranjes poradili s Ukrajinou těsně 3:2.

Francie vs. Německo: Preview a tipy na sázení

Souboj Francie s Německem nepochybně patří mezi nejočekávanější zápasy úvodních dní evropského šampionátu. Kdo vkročí do velmi zajímavé skupiny F lépe a bude se radovat z vítězství?

Úvodní zápas skupiny D poodkryl mnohé. Na Chorvaty s přehledem máme, jak ubráníme Fodena zůstává záhadou

V neděli se odehrálo úvodní utkání pro mnohé nejsledovanější skupiny D mezi Anglií a Chorvatskem. Oba budoucí soupeři českého výběru tak poodkryly své zbraně ale i slabiny, se kterými na Euro přijely a právě ty si rozebereme.
Reklama