Spojte se s námi


Fortuna liga

Vladař z NHL: Fotbalová Sparta je teď super, navíc Slavia druhá, to je paráda. Prožívám to hodně

Daniel Vladař profesně chytá puky v NHL, jeho velkou zálibou je ale i fotbal, kde je velkým fanouškem pražské Sparty. A poslední titul hodně prožíval.

Publikováno

dne

Daniel Vladař profesně chytá puky v NHL, jeho velkou zálibou je ale i fotbal, kde je velkým fanouškem pražské Sparty. A poslední titul hodně prožíval.

V dresu Calgary čím dál tím více vystrkuje růžky. V první sezóně odchytal Vladař 24 zápasů, v té uplynulé 26 a ve statistikách byl dokonce o něco málo lepší než neochvějná jednička Jacob Markström.

V nové sezóně by ale chtěl zase o něco více ukrojit 33letému Markströmovi herní čas a postupně jej vyštípat z role jedničky.

Když však Vladař nehraje zrovna nestojí v brance na ledě, aktivně sleduje jiný sport, fotbal. Jako mladý začínal svou kariéru v hokejové Spartě, neměl tak těžký výběr, komu fandit při fotbale.

„Teď zažívám hezké časy. Jsem spokojený a můžu teď chodit s nosánkem trošku nahoru. Měl jsem z titulu obrovskou radost. Pamatuju si i do té doby poslední titul Sparty, jenže devět let už byla fakt dlouhá doba. O to to ale bylo sladší. Slavia druhá, takže naprostá paráda,“ uvedl v rozhovoru pro Sport.cz Vladař.

„Hodně našich kluků v NHL fandí Spartě, třeba Honza Rutta je velký sparťan. Radko Gudas sice fotbal až zase tak neprožívá, taky ale tíhne ke Spartě. Když mám přes léto čas, jdu se podívat vždycky. A když nemůžu, vždycky mám aspoň na telefonu zapnuté oznámení o změnách skóre. Vím, že to asi prožívám víc, než je zdrávo,“ dodává 25letý brankář Calgary.

Zatím se Vladař připravuje v Česku s Rytíři na Kladně a dokonce plánuje výjezd na fotbalovou Spartu do Kodaně na třetí předkolo Ligy mistrů.

Ke konci léta už se ale přesune zpět do zámoří, kde 25. září vypukne příprava na novou sezónu NHL. Flames si nejprve zahrají proti Vancouveru, druhý den proti Seattlu. Sezónu otevřou 12. října duelem proti Winnipegu. Doufejme, že i s Vladařem v bráně.

Zdroj: Sport.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.