Spojte se s námi


Fotbal

Vitor Roque je budoucností Barcelony! Zanechá Brazilec stopu jako Ronaldo, Rivaldo, Ronaldinho či Neymar?

Ve středečním zápase si stále teprve 18letý mladík Vitor Roque připsal premiérovou branku ve španělské nejvyšší soutěži. Navíc se jednalo o vítězný gól za pouhou minutu pobytu na hřišti.

Publikováno

dne

Ve středečním zápase si stále teprve 18letý mladík Vitor Roque připsal premiérovou branku ve španělské nejvyšší soutěži. Navíc se jednalo o vítězný gól za pouhou minutu pobytu na hřišti.

Zanechá Vitor Roque podobnou stopu jako jeho slavní předchůdci?

V dresu Barcelony se prohánělo již několik brazilských fotbalistů, přičemž ti výše zmínění zanechali v klubu nesmazatelnou stopu. Ronaldo strávil v klubu pouhou jednu sezonu (1996/97), ovšem v La Lize nasázel ve 37 kolech úctyhodných 34 branek a zcela si podmanil nejen srdce fanoušků, ale celou ligu.

Na titul to sice nestačilo, ovšem kraloval všem střelcům a získal v barcelonském dresu i slavný Zlatý Míč pro nejlepšího fotbalistu působícího v evropských soutěžích. O sezonu později po Ronaldově odchodu nastoupil Rivaldo. Ten v klubu setrval pět sezon a v nejvyšší španělské soutěži za sebou zanechal stopu 157 odehraných utkání a 86 branek.

Na rozdíl od svého předchůdce dovedl tým Barcelony ke dvěma titulům a rovněž v jeho dresu slavil Zlatý míč, konkrétně v roce 1999.

Po Rivaldově odchodu si Barcelona našla novou akvizici v hráči jménem Ronaldinho. Ten na Camp Nou rovněž působil 5 sezon a před svým odchodem byl prakticky mentorem Lionela Messiho.

Ronaldinho v klubu zanechal asi tu největší stopu. Tým dovedl rovněž k mnoha trofejím. Mimo jiné ke dvěma titulům a vítězství v Lize mistrů. A splnil to, co jeho předchůdci. Brazilec v dresu Barcelony rovná se zisk Zlatého míče. Ronaldinho triumfoval v roce 2005.

Posledním Brazilcem, co v klubu zanechal výraznou stopu je Neymar. Ten za „Barcu“ hrál od sezony 2013/14. A setrval zde 4 roky. V La Lize odehrál 123 utkání, ve kterých vstřelil 68 branek. Ovšem postupem času narůstala jeho nespokojenost s tím, že hlavní hvězdou týmu není on, ale právě Messi.

I tak ale skvělými výkony přispěl k zisku několika trofejí. Ovšem nikdy nevyhrál Zlatý míč, ten měli v té době ‚‚rezervovaný“ Cristiano Ronaldo a právě Messi.

Další Brazilec na scéně

V probíhající sezoně se po trávníku začíná prohánět další Brazilec – Vitor Roque. Mladý talentovaný útočník je v rodné Brazílii dokonce přirovnávám ke slavnému Ronaldovi.

Nutno podotknout, o Neymarovi se také říkalo, že je nový Pelé a nikdy tento předpoklad zcela nenaplnil. Každopádně trenér Xavi, který s Barcelonou neprochází zrovna skvělým obdobím má k dispozici další útočnou zbraň.

Nicméně to, že se jedná o velmi kvalitního hráče dokládá již jen fakt, že stihl ve svém věku nakouknout i do našlapané brazilské reprezentace. Před odchodem do Barcelony stihl v Brazílii zanechat vizitku 60 utkání a 21 branek za klub Paranaense.

Po jeho včerejším vystoupení můžeme očekávat, že mu trenér Xavi bude postupem času poskytovat větší minutáž na hřišti. Jestli se ale jedná o dalšího Brazilce, který oslní celou La Ligu, to je momentálně velmi těžké predikovat.

Zdroj: La Liga, FC Barcelona

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.