Spojte se s námi


Fortuna liga

Vitík má dalšího zájemce ze zahraničí! O stopera Sparty usiluje slavný nizozemský klub, za kolik by zřejmě mohl odejít?

Martin Vitík má nového zájemce ze zahraničí. O služby mladého a talentovaného stopera Sparty projevil zájem Feyenoord Rotterdam, kam se už dříve přestěhoval Dávid Hancko. Za kolik by Vitík z Letné mohl do nizozemského klubu odejít?

Publikováno

dne

Martin Vitík má nového zájemce ze zahraničí. O služby mladého a talentovaného stopera Sparty projevil zájem Feyenoord Rotterdam, kam se už dříve přestěhoval Dávid Hancko. Za kolik by Vitík z Letné mohl do nizozemského klubu odejít?

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Martin Vitík je ve svých 21 letech stabilním členem základní sestavy Sparty a dokonce je dle serveru Tranfermarkt nejhodnotnějším hráčem celé Fortuna ligy. Aby také ne, ligu hraje už čtyři roky a ve vynikající formě.

Není tak žádným překvapením, že v létě nebude mít o nabídky nouzi a pokud přijde atraktivní pro něj i pro klub, může změnit dres.

Nutno dodat, v této sezóně má zatím na kontě 23 odehraných ligových zápasů. Dalších devět startů přidal v Evropské lize, tři v MOL Cupu a dva v kvalifikaci o Ligu mistrů.

Spartě kromě skvělými výkony v obraně pomohl také pěti vstřelenými brankami. V minulém přestupovém okně se mluvilo o zájmu Neapoli, Fenerbahce, v nedávném čase svůj zájem projevil i Olympique Marseille.

A nyní se ke klubům, které nějakým způsobem krouží okolo Vitíka, podle informací inFotbalu přidává Feyenoord. Celek z Rotterdamu už v minulosti ze Sparty jednoho hráče přivedl, a to Dávida Hancka. Ten se stal nejdražší posilou klubu, Sparta za něj obdržela 8,3 milionu eur.

Za kolik by mohl Vitík odejít?

A přestože Sparta na svého stopera prý zatím žádnou konkrétní nabídku neobdržela, už nyní lze předpokládat, že by transfer Vitíka vyšel Feyenoord ještě o něco dráž.

„Otázkou je, jakou cifru si řekne Sparta, až dojde na vyjednávání mezi kluby. Předpokládá se, že bude vyšší než 10 milionů eur (253 milionů korun). A to je částka, kterou Feyenoord na přestupovém trhu ještě nikomu nezaplatil,“ píše inFotbal na svém webu.

Vitík má se Spartou platný kontrakt do konce června roku 2026. Podle Transfermarktu jeho tržní hodnota už teď činí 9 milionů eur. Už dříve sice prohlásil, že je na Letné spokojený. Je ale jasné, že přestup do zahraničí, navíc do tak slavného klubu, se odmítá jen velmi těžko.

Zdroj: Fortuna liga, AC Sparta Praha, inFotbal

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.