Spojte se s námi


Fotbal

Vítězové Superfinále se mohou těšit na originální trofej z dílny Artcristal Bohemia, která dodává ceny na US Open a PGA Tour

Publikováno

dne

Podobně jako vítězové zámořských profesionálních soutěží, hokejové NHL, basketbalové NBA nebo amerického fotbalu NFL, obdrží také šampioni Superligy malého fotbalu originální upomínku triumfu. Vítězové mužské celostátní soutěže získají 25. června v Boskovicích speciální skleněné vejce z dílny sklářské společnosti Artcristal Bohemia.

Produkty rodinné firmy z Velkého Oseku se pyšní například vítězové tenisového US Open či golfové série PGA Tour. „Jsme hrdí, že jsme uzavřeli smlouvu s firmou Artcristal Bohemia a vítězové Superligy malého fotbalu obdrží unikátní ručně vyrobená skleněná vejce,“ uvedl sportovně-technický ředitel Asociace malého fotbalu České republiky Petr Brejla.

Firma Artcristal Bohemia vyrobí upomínkové předměty pro vítěze celostátní soutěže v symbolické modro-žluté kombinaci a monogramem AMF. Nikdo jiný než šampioni Superligy je nezíská. „Trefili jsme barvy, které využívá malý fotbal. Výrobky nebudeme nikde nabízet, necháme je pouze pro malý fotbal, který tak tímto získává naprostou exkluzivitu,“ objasnil zakladatel rodinné sklářské firmy Jan Machálek starší.

Jednotlivé kusy obdrží hráči či členové realizačního týmu mistrů republiky v luxusní krabičce se saténem spolu s očíslovaným certifikátem pravosti a podpisem majitele. „Získají je opravdu jen vítězové mužské kategorie, od čehož si slibuji motivaci pro dvacetileté nebo třiadvacetileté hráče, aby se v budoucnu mezi držitele také zařadili,“ sdělil Brejla.

Vedle vítězů mistrovského titulu se na unikátní dárek mohou těšit také nejproduktivnější hráč aktuálního ročníku celostátní soutěže a nejužitečnější hráč Superfinále, jehož vybere odborná komise přímo v dějišti turnaje. Na ně čeká velká a malá skleněná váza. Výrobky společnosti Artcristal Bohemia obdrží rovněž členové Síně slávy malého fotbalu.

Brejla navštívil sklářskou firmu společně s CEO asociace Janem Pinkavou, kde domlouvali s majitelem konečnou podobu všech trofejí. „Poprvé v životě jsme viděli sklářskou dílnu přímo v provozu a fascinovalo nás to. Do té doby jsme takový provoz mohli vidět pouze v televizi,“ pravil Brejla.

Zakladatel Artcristal Bohemia má ke sportu odjakživa blízko. „Teď už to není tak slavné, ale jako mladý jsem hrál míčové hry, závodně basketbal v Poděbradech. Možná mi vyhovovalo menší hřiště, že jsem se tak nezadýchal,“ usmál se Machálek. „Taky jsem hrál tenis, na fotbal se rád podívám jako fanoušek,“ přiblížil.

Firmu založil v roce 1992 a aktuálně dováží výrobky do tří set obchodů a malých galerií po celém světě od USA po Austrálii.

„Začal jsem s místními sportovními organizacemi, kterým jsme dělali ceny na různé turnaje. To je taková filozofie naší firmy i rodiny, podporujeme lidi ke sportu, aby neseděli doma. Vytváříme jim odměnu za to, že něco dělají a třeba přitáhnou malé děti ke sportu,“ popsal Machálek, proč uvítal i spolupráci s Asociací malého fotbalu České republiky. Také česká ambasáda využívá výrobky jako dárky pro své partnery v zahraničí.

Společnost Artcristal Bohemia získala výborné renomé a oslovila ji americká rodinná firma, která dodává ceny na US Open a PGA Tour.

„Tam nedostanete certifikaci, pokud nedoložíte pomalu i čísla bot, aby se nestalo, že někdo dodá zboží vyrobené v Číně. Američané měli zájem s námi dělat a jak se dostanete na takovou úroveň, postupně se to roznese. Všichni dělají klasický křišťál, ale my jsme do toho vstoupili barvou, najednou je to něco jiného a pronikli jsme mezi špičku dodavatelů trofejí, takže děláme ceny na turnaje do Kanady, Austrálie nebo Singapuru. Zakládáme si na kvalitě, serióznosti a dodržování termínů,“ pravil Machálek, který provozuje firmu s manželkou a synem.

Autor: Jaroslav Kára

Reklama

Fortuna liga

V Česku máme i lepší fotbalisty než Italové, Janov sleduje Karabce, říká Tomáš Skuhravý

Je považován za jednoho z nejlepších zahraničních hráčů v historii FC Janova, nyní dle něj italský klub sleduje jiného Čecha, Adama Karabce. Tomáš Skuhravý se v rozhovoru pro Aktuálně.cz rozpovídal o českém i italském fotbale.

Publikováno

dne

Je považován za jednoho z nejlepších zahraničních hráčů v historii FC Janova, nyní dle něj italský klub sleduje jiného Čecha, Adama Karabce. Tomáš Skuhravý se v rozhovoru pro Aktuálně.cz rozpovídal o českém i italském fotbale.

Česká reprezentace udělala za poslední čtyři roky velký krok dopředu. Postoupila do elitní skupiny Ligy národů, následně došla do čtvrtfinále mistrovství Evropy 2021 a nyní se statečně rve v konkurenci Portugalska, Španělska a Švýcarska.

Od toho se odvíjí i nastupování hráčů v TOP ligách. V Premier League září Tomáš Souček s Vladimírem Coufalem, v Bundeslize Patrik Schick a stabilně hraje i Pavel Kadeřábek s Vladimírem Daridou, Serii A zdobí výkony Antonína Baráka z Verony.

„Barák měl výbornou sezonu, čtu, co se o něm v novinách píše. O české hráče je pořád zájem. Teď můj FC Janov sleduje sparťanského talentovaného záložníka Adama Karabce. Mužstvo sestoupilo ze Serie A, nový majitel chce vybudovat nový tým z mladých hráčů. Mezi vyhlédnutými je i Karabec,“ řekl Skuhravý pro Aktuálně.cz.

Adam Karabec je experty považován za jednoho z největších českých talentů, pravdou ale je, že doposud v A-týmu nedostal pořádnou šanci. Nyní by měl přijít zlom, konkurent Bořek Dočkal ukončil kariéru.

O čas Karabce obírala i hvězda ligy Adam Hložek, jenž v létě podepsal v Leverkusenu. O levonohého záložníka je ale taktéž zájem, v zimě ho sledovalo Marseille, nyní je to italský druholigový FC Janov.

„Oslovili mě (Janov – pozn. red.), pořád s klubem spolupracuju. Já tvrdím, že máme pořád výborné fotbalisty. I lepší než Italové,“ pokračoval československý fotbalista roku 1991.

V Itálii se v posledních letech Čechům daří. Barák spolu s Jakubem Janktem skvěle zahájili své zahraniční kariéry v Udinese, trochu v zapomnění zůstaly výkony Schicka v dresu Sampdorie Janov.

Reprezentace Itálie má za sebou sezónu dvou tváří. Po triumfu na Euru se nejprve nekvalifikovali přímo na Mistrovství světa 2022 v Kataru, následně nezvládli ani baráž s Makedonií a nyní se trápí v Lize národů.

„Ale je třeba se podívat, jak úspěchu dosáhli. Tvrdím, že měli štěstí, je ovšem pravda, že ze začátku turnaje hráli útočně a odvážně. Pak se to nějak sešlo. Ale nejsou na takové výši, jak se soudí. Co je to za mančaft, když se podruhé za sebou nedostane na mistrovství světa,“ dodal Skuhravý.

Zdroj: Aktuálně.cz

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Je už hotovo? Kuchta si prý Spartu vybral sám, na Letné má navíc vydělat pořádný balík peněz! A co slíbené peníze z Ruska?

Tohle je pro fanoušky pražské Slavie zcela jistě velký šok. Jan Kuchta nejenže jednal se Spartou o možném přestupu, aktuálně se však zdá, že nic nechybí tomu, aby byl tento transfer velmi brzy hotov. Bývalý slávistický útočník si má přijít na hromadu peněz a přesun na Letnou si prý dokonce sám vybral!

Publikováno

dne

Tohle je pro fanoušky pražské Slavie zcela jistě velký šok. Jan Kuchta nejenže jednal se Spartou o možném přestupu, aktuálně se však zdá, že nic nechybí tomu, aby byl tento transfer velmi brzy hotov. Bývalý slávistický útočník si má přijít na hromadu peněz a přesun na Letnou si prý dokonce sám vybral!

Kuchta je momentálně stále hráčem Lokomotivu Moskva, není však žádným tajemstvím, že v Rusku již nadále působit nechce.

Jeho návrat do Prahy byl v nedávné minulosti několikrát skloňovaným tématem a není tak žádným překvapením, že se Kuchta do pražského celku velmi pravděpodobně vrátí. Byť zatím nikdo žádný hotový přestup oficiálně nepotvrdil.

A navíc se nebude jednat o Slavii, nýbrž o jejího úhlavního rivala – Spartu. Jak se také zdá, nic aktuálně nebrání tomu, aby Pražané tento transfer dotáhli do konce. A to ve velmi brzké době.

S novými informacemi totiž před několika desítkami minut přišel známý novinář Luděk Mádl, jenž má vskutku spolehlivé zdroje. A podle těch si Kuchta Spartu vybral sám, jeho rozhodování také zřejmě ovlivnily peníze.

Jak si tedy můžete povšimnout ve výše uvedeném twitterovém příspěvku, Kuchta si má na Letné přijít na vskutku solidní balík peněz, a tedy 1,6 milionu korun + bonusy. Oficiálně by se mělo jednat o roční hostování za 1 milion eur s následnou opcí.

A jak píše Mádl, v případě její aktivace pošle Sparta do Mosky čtyři miliony eur. Co ale se slíbenými penězi pro Slavii? Lokomotiv má totiž závazek vůči Slavii v souvislosti s lednovým přestupem, a to vyplacení pěti milionů eur.

Podle Mádla však sešívání o tyto peníze nepřijdou, ruský klub údajně potvrdil, že tento závazek vůči Slavii dodrží.

Zdroj: Luděk Mádl

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Šok v Edenu! Kuchta by se mohl upsat nenáviděnému rivalovi, už mělo dojít i k jednání

Jan Kuchta je stále hráčem Lokomotivu Moskva, svými výkony v Rusku i v reprezentaci však dokazuje, že z něj vyrostl skutečně skvělý útočník. Hodně se mluvilo o jeho přesunu na západ. Nicméně dopadnout by mohl i jeho návrat do Prahy. Překvapivě však ne do Slavie.

Publikováno

dne

Jan Kuchta je stále hráčem Lokomotivu Moskva, svými výkony v Rusku i v reprezentaci však dokazuje, že z něj vyrostl skutečně skvělý útočník. Hodně se mluvilo o jeho přesunu na západ. Nicméně dopadnout by mohl i jeho návrat do Prahy. Překvapivě však ne do Slavie.

Pražská Slavia v lednu přišla o svého nejlepšího útočníka. Jan Kuchta odešel do Lokomotivu Moskva za částku okolo 5 milionu eur. Kvalitní náhradu za něj však nesehnala. O něco později navíc Rusové zahájili invazi na Ukrajinu a hned se začalo mluvit, co bude dál.

Samozřejmě s Kuchtovou budoucností. Nevědělo se, jestli se dokáže dostat na případné reprezentační zápasy a co bude s ruským sportem dále. Nakonec však Kuchta několik reprezentačních duelů zvládl a navíc je jasno, že ruské kluby nesmí hrát v evropských pohárech.

Po skvělých výkonech v reprezentaci, kde Kuchta ukázal, že vyrostl skutečně ve skvělého útočníka, se hodně mluvilo o tom, že si říká o přestup do lepšího prostředí a zejména lepší soutěže.

Podle zdrojů novináře Luďka Mádla je však nyní pravděpodobný jeho návrat do Prahy. O hráče se pochopitelně zajímá Slavia, kde se český útočník zviditelnil. Favoritem na jeho zisk je ale nenáviděný rival sešívaných.

Minimálně tři zdroje Mádlovi potvrdily, že o Kuchtu stojí pražská Sparta. Ba co víc, bývalá hvězda Slavie již měla v pátek absolvovat jednání přímo na Letné. Sparta má dokonce být nejžhavějším adeptem na jeho zisk.

„Nejde o spekulaci, je to pravda, realita. Sparta nyní opravdu jedná o angažmá s Janem Kuchtou,“ potvrdil pravost svých tvrzení Mádl na sociálních sítích.

Zdroj: Luděk Mádl

Pokračovat ve čtení

Oblíbené