Spojte se s námi


Ostatní

Víte, kdo je nejlepším střelcem roku 2019? Překvapíme vás! Není to ani Messi, ani Lewandowski

Publikováno

dne

Vypadalo to, že nejlepším fotbalovým střelcem roku se stane polský kanonýr, jenže v posledním týdnu byl předehnán. Jméno nového krále střelců jste pravděpodobně ještě neslyšeli.

Zdroj: leseco.ma

V Evropě samozřejmě útočník Bayernu Mnichov vévodí statistikám s celkem 54 góly ve všech soutěžích. Za ním je pak držitel Zlatého míče Lionel Messi s 50 brankami. Během posledního víkendu v roce se ale na první příčku světové statistiky v počtu vstřelených branek vyhoupl Hamdallah Abderzzak hrající první ligu v Saudské Arábii.

Při utkání svého týmu Al-Nassr s Al-Feiha totiž vstřelil hattrick. Své skóre za rok 2019 tak uzavřel na 57 brankách. Zároveň byl hned další den vyhlášen nejlepším arabským fotbalistou roku.

Úroveň soutěže se samozřejmě nedá příliš srovnávat, každopádně Saudská Pro League není určitě žádný „prales“. Hraje zde spousta fotbalistů ze zahraniční, někteří i zvučnějších jmen, a celkově je povážována za jednu z nejlepších fotbalových soutěží Asie.

Zajímavé je, že děvatadvacetiletý Hamdallah jen před pár týdny oznámil konec reprezentační kariéry. Do sestavy jeho rodného Maroka prý nebyl vybírán tak často, jak si představoval. Na klubové úrovni si však fotbal užívá a rozhodně nemyslí na ukončení kariéry.

„Je to pro mě i pro všechny ostatní velká čest,“ řekl po sobotním utkání, při němž se stal nejelpším světovým střelcem roku. „Děkuji svému týmu, hlavně hráčům, za pomoc a také nechci zapomenout na skvělé fanoušky. Moc se těším na další úspěšný rok,“ dodal.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.