Spojte se s námi


Publikováno

dne

Liverpool překonal přestupový rekord Manchesteru City, který v létě přivedl Benjamina Mendyho za 57. 5 milionů eur, čímž se v létě stal nejdražším obráncem. Tento primát tak převzal Virgil Van Dijk, kterého Liverpool přivedl za necelých 78.8 milionů eur.

Van Dijk přišel na Britské ostrovy v létě 2013, kdy ho přivedl Celtic za 3 miliony eur z Groningenu. Ve Skotské lize podával skvělé výkony a v obou sezónách, které strávil v dresu Celticu byl zvolen do nejlepší jedenáctky sezóny.

Tehdy ještě 24letého talenta přivedl do Premier League Southampton, který ho získal za více jak 15 milionů eur. Van Dijk se hned ve své úvodní sezóně představil ve skvělém světle a ihned se zařadil mezi nejlépe hodnocené obránce Premier League.

Holandský reprezentant poté odehrál celý podzim, ovšem na konci ledna si vážně poranil kotník a sezóna pro něj skončila.

O Van Dijka byl i přestože strávil půl roku na marodce velký zájem, ale vedení Saints všechny nabídky odmítalo a to i přestože sám Holanďan přestoupit chtěl.

Celá situace došla až tak daleko, že byl Van Dijk suspendován z A-týmu a v základní sestavě se objevil až na konci září.

Jde o velmi slušného hráče, který v 67 zápasech v Premier League dostal pouze 5 žlutých karet a jednu červenou.

Snad jedinou jeho slabinou, která je mu vyčítána je ztráta koncentrace, pokud je jeho tým ve vedení. Jinak jde o naprosto komplexního stopera, který Liverpool jistě pozvedne. To mimochodem dokázal hned v prvním zápase, kdy gólem na konci zápasu vyřadil Everton z FA CUPU. Celkem už v 266 zápasech nastřílel 31 gólů.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.