Spojte se s námi

Fortuna liga

Viník strkanice Bořil – Krejčí? Vindahl! Proč na Chytila řval, když bylo odpískano, nechápe bývalý kouč Sparty

Na sociálních sítích se řeší, kdo z kapitánů pražských „S“ potyčku inicioval, kdo byl intenzivnější, samotný důvod vzniku byl přitom tak zbytečný. Podrážděná reakce Petera Vindahla po faulu Mojmíra Chytila byla navíc.

Publikováno

dne

Na sociálních sítích se řeší, kdo z kapitánů pražských „S“ potyčku inicioval, kdo byl intenzivnější, samotný důvod vzniku byl přitom tak zbytečný. Podrážděná reakce Petera Vindahla po faulu Mojmíra Chytila byla navíc.

Nedělní derby sice bylo tvrdé, 80 minut se ale agresivita obou stran držela v mezích pro derby přijatelných. Vše zlomil brutální skluz Qazima Laciho na Christose Zafeirise, albánský záložník dostal pouze žlutou kartu.

Poté se ze snahy Sparty vyrovnat stala řežba na obě strany. Když Mojmír Chytil nezastavil svůj sprint a srazil Petera Vindahla, který ho kličkou obešel, dánský gólman na ležícího útočníka Slavie začal křičet.

„Myslím si, že tuhle akci udělal Vindahl. Bohužel, prostě faul se stal samozřejmě, v kontextu toho zápasu ale nevím, proč na něj řve, když je to písknuté,“ řekl v pořadu Dloubák Jiří Saňák.

Řev gólmana předznamenal následnou strkanici, ve které byl nejprve velmi aktivní Tomáš Wiesner s Matějem Juráskem. Právě pravého beka Sparty z chumlu chtěl dostat Jan Bořil, což vyprovokovalo Ladislava Krejčího.

„Žlutou kartu za tohle Chytil nedostane, nebylo to zákeřné, jenom do těla. Po tom následném souboji musí jít oba ven, musí být potrestáni. Jsou to vzory,“ pokračoval dlouhodobý asistent trenéra Václava Jílka.

Přetahovaná mezi kapitány pražských týmů trvala několik vteřin a na moment přešla dokonce ve škrcení. Výsledkem nemohlo být nic než vyloučení obou hráčů, které zároveň čeká dlouhá stopka.

„Teď je měsíc náborů, máme větší vliv než jeden tříbodový zápas. Asi budu pod kritikou, ale mně se to vůbec nelíbilo,“ dodal bývalý trenér Sparty Saňák.

Oba muži svůj tým oslabili do dalších týdnů, více samozřejmě absence ovlivní Spartu, která prochází o hráče, který jí minulou sezónu zařídil titul. Navíc příští kolo Letenští hrají proti Viktorii Plzeň.

Bořil je pro sešívané spíše lídr kabiny. Po návratu ze zranění ukazuje stále slušnou kondici, pro Slavii je však jednodušeji nahraditelný. Tomáš Vlček v úvodu ročníku ukázal potenciál.

Zdroj: Dloubák

Reklama

Oblíbené