Spojte se s námi


Fotbal

Vindheim varuje před Vikingy: Jsou běhaví, chtějí hrát fotbal, umělá tráva je jejich výhoda

Schalke pomohl k návratu do Bundesligy, nyní se vrací Nor Andreas Vindheim do Sparty a těší se na zápas s krajany z Vikingu. Sparta si to s nimi rozdá v rámci kvalifikace o Evropskou konferenční ligu.

Publikováno

dne

Schalke pomohl k návratu do Bundesligy, nyní se vrací Nor Andreas Vindheim do Sparty a těší se na zápas s krajany z Vikingu. Sparta si to s nimi rozdá v rámci kvalifikace o Evropskou konferenční ligu.

Sparta před minulou sezónou vyhlásila boj o titul, především kvůli špatné druhé půlce ročníku ale nakonec skončila až třetí. Mohla hrát alespoň kvalifikaci Evropské ligy, jenže ve finále MOL Cupu podlehla Slovácku 1:3.

Do skupinové fáze soutěže vede trnitá cesta přes tři předkola, Sparta by měla být v prvních dvou nasazená, ve třetím už s velkou pravděpodobností ne. Na úvod ji čeká Viking, aktuálně třetí tým norské ligy.

„Je vtipné, že budeme hrát právě proti norskému týmu. Rozhodně to nebude jednoduchý soupeř. V téhle sezoně se jim docela daří. Ano, to je třeba říct, norská liga už nějakou dobu probíhá, a to může být jejich výhoda. Bude to zajímavý duel,“ řekl Vindheim pro klubový web.

Vindheim pochází z Norska, dokonce má start za národní tým. Když do Sparty přicházel, měli fanoušci velká očekávání, potenciál se mu však vůbec nepodařilo naplnit a zůstává za očekáváními.

Poslední půlrok hostoval v Schalke a vedlo se mu více než slušně, přesto to bude mít ve Spartě těžké. Tomáš Wiesner má ale na pravé straně pevné místo, navíc od léta v kádru najdeme i Jana Mejdra, posilu z Hradce Králové.

S některými hráči se znám. Norskou ligu neustále sleduji. Ne, že bych se díval na každý zápas, ale sleduju všechny sestřihy. Znám je poměrně dobře,“ pokračoval norský obránce.

Viking jde do druhého předkola Konferenční ligy díky třetímu místu z loňské sezóny. Letos to vypadá ještě nadějněji, ze třetí příčky ztrácí na vedoucí Lillestrom pouhé tři body, mohl by z toho být boj o titul.

Sparta sice bude jasným favoritem, pro Viking ale hrají hned dva faktory. Odvetu bude hrát na domácím hřišti před vlastními fanoušky, navíc na něm mají umělou trávu, což dělá soupeřům problémy.

Doma jsou silní. Mají stadion s umělým trávníkem. To je také jejich výhoda. Je to tým, který je zvyklý hrát ve velké intenzitě. Jsou běhaví, chtějí hrát fotbal. Nenakopávají moc dlouhých míčů. Rozhodně to bude zajímavá konfrontace,“ dodal Vindheim.

Zdroj: AC Sparta Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.