Spojte se s námi


Chance Liga

Vindheim se vrací do Sparty! Vinou zranění na něj Lilleström neuplatnil opci a sedmadvacetiletý bek musí řešit svou budoucnost

V zimě zamířil na hostování s opcí do Lilleströmu, nakonec se ale vrací do Sparty. Klub na sedmadvacetiletého beka Andrease Vindheima opci na přestup neuplatnil a nyní musí řešit, co s ním bude dál.

Publikováno

dne

V zimě zamířil na hostování s opcí do Lilleströmu, nakonec se ale vrací do Sparty. Klub na sedmadvacetiletého beka Andrease Vindheima opci na přestup neuplatnil a nyní musí řešit, co s ním bude dál.

V létě roku 2019 přišel do Sparty bek Andreas Vindheim, který měl od začátku problémy se zraněním. Ve Spartě v první sezoně nastoupil do 21 ligových zápasů, málokdo by ale věřil tomu, že to bude nejvíce, kolik za sezonu od té doby stihne.

V té následující odehrál 17 duelů, v další za Spartu šest a poté sedm na hostování s Schalke 04. Vindheim v Německu postoupil do Bundesligy, opce na něj ale uplatněna nebyla.

Důvod byl prostý, výčet zranění norského beka je zkrátka neúprosný, což se potvrdilo i po návratu. Vindheim ve Spartě naskočil do tří přípravných zápasů a celý podzim strávil na marodce.

V zimě odehrál zápas za rezervu a poté zamířil na hostování do Lilleströmu, kde to ale nebylo lepší. Vindheim odehrál 12 minut v poháru a poté 70 minut v lize. To zkrátka na uplatnění opce nebylo.

Jak oznámil norský celek, jejich cesty se rozchází. „Jsem nesmírně vděčný, že mi LSK bylo ochotno dát šanci na hostování. Kluci, fyzioterapeuti a trenérský štáb byli od prvního dne vřelí a podporovali mě a zejména šatna mi bude chybět.

Lituji, že jsem nemohl přispět více, ale bohužel to tak dopadlo. Přeji tedy Lillestrømu vše nejlepší a hodně štěstí do zbytku sezony,“ řekl Vindheim pro klubový web.

„Andreas je velmi dobrý hráč, který měl bohužel smůlu na zranění. Je to velká škoda, protože je to velmi příjemný kluk a hráč, který by pozvedl každý elitní ligový tým, když je zdravý. Z přirozených důvodů jsme neuplatnili opci na jeho koupi.

Přejeme mu hodně štěstí a doufáme, že se mu v následujícím období budou zranění vyhýbat,“ dodal sportovní ředitel Simon Mesfin. A co bude dál? O tom se dá nyní pouze spekulovat.

Je možné, že se Vindheim zapojí do přípravy Sparty, avšak vzhledem ke zraněním existuje také varianta, že se jej pokusí prodat jinam, jelikož již dle chování v zimě bylo poznat, že se s ním příliš nepočítá.

Zdroj: VG.no, AC Sparta Praha

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.