Spojte se s námi


Chance Liga

Viktorii Plzeň kosí zranění a viróza. Redukovat kádr nebudeme, zní z trenérského týmu

Po zimní pauze všechny týmy Fortuna Ligy zahájily přípravu na jarní část soutěže. Plzeňská Viktoria odehrála první přátelský zápas včera v domácím prostředí s místním Petřínem Plzeň. Bez Jana Klimenta, který se už potřetí v této sezoně zranil. Není ale jediný, kdo absentuje, nově navíc loňského šampióna trápí viróza.

Publikováno

dne

Po zimní pauze všechny týmy Fortuna Ligy zahájily přípravu na jarní část soutěže. Plzeňská Viktoria odehrála první přátelský zápas včera v domácím prostředí s místním Petřínem Plzeň. Bez Jana Klimenta, který se už potřetí v této sezoně zranil. Není ale jediný, kdo absentuje, nově navíc loňského šampióna trápí viróza.

Začátek zimní přípravy není ideální pro svěřence Michala Bílka a jeho asistenta Pavla Horvátha. Plzeň sice představila nedávno nové posily v podobě Matěje Vydry a Romana Květa, teď ale počítá spíše absence.

Největším smolařem je jistě Jan Kliment. Útočník Západočechů stihl na podzim odehrát jen 10 utkání, teď se zranil při tréninku už potřetí v probíhajícím ročníku. Podle zpráv Pavla Horvátha zatím není jisté, jak dlouho bude 29letý střelec mimo hru, nestihne ale určitě začátek jara.

První přípravný zápas Plzeň proti diviznímu Petřínu zvládla (3:1). Sčítá ale další ztráty. Po šesti měsících se na trávníku objevil Radim Řezník. Nejzkušenější hráč kádru současného mistra ale odehrál jen pár minut druhého poločasu, pak musel znovu nuceně střídat.

„Radim si řekl o střídání, nevím přesně, co s ním je. Budeme chytřejší až po vyšetření v nemocnici,“ řekl k Řezníkovi asistent trenéra Horváth.

Na hřišti se zato vůbec neobjevil Jan Sýkora. Velká opora Plzně v posledních sezonách by se měl v příštích týdnech vrátit do plného tréninku. Sýkora v kádru chybí od zářijového domácího vítězství Plzně nad Slavií.

A pokračujeme v seznamu zraněných dále. Stoper nebo krajní obránce Václav Jemelka je dalším hráčem, který nestihne začátek jarní sezony. Na konci podzimu totiž podstoupil operaci ramene.

Jedna z nových posil Matěj Vydra také nebyl součástí prvního zápasu. Po dlouhé absenci kvůli operaci kolenních vazů se postupně vrací do tréninkového tempa. Jeho rekonvalescence ale podle Horvátha bude ještě chvíli trvat.

Posledním zraněným je letní posila Adam Vlkanova. Toho trápí svalové potíže, které ale nejsou většího rozsahu.

Problémy lídra Fortuna ligy ale zdaleka neskončily. Dnes se vedení Viktorie rozhodlo odvolat plánované přátelské utkání s Pardubicemi. Tým totiž postihla viróza.

Plzeň by měla příští týden odlétat na soustředění do španělského Benidormu, kde bude do 21. ledna. Absolvovat by měla tři přátelské zápasy (Heidenheim, Ferencevaros a Molde).

Podle Horvátha nyní trenérský štáb spolupracuje s doktory a fyzioterapeuty a uvidí se, v jakém složení do Španělska odletí. Redukce kádru ale v současném stavu podle bývalého záložníka nepřipadá v úvahu.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.