Spojte se s námi


Fortuna liga

Viktoria Plzeň před sezonou: Boj o Evropu i v Evropě

Fotbalisté aktuálně nejlepšího týmu ze západu Čech se připravují na další sezonu a my tak stejně jako u fotbalistů Sparty přinášíme analýzu, ve které shrneme hlavní body pro i proti týmu Viktorie Plzeň.

Publikováno

dne

Fotbalisté aktuálně nejlepšího týmu ze západu Čech se připravují na další sezonu a my tak stejně jako u fotbalistů Sparty přinášíme analýzu, ve které shrneme hlavní body pro i proti týmu Viktorie Plzeň. A odhadneme také umístění Viktorie v nadcházející sezoně.

Dominance v přípravě

Svěřenci Michala Bílka letos v přípravě odehráli celkem 6 utkání a zatím ještě nepoznali hořkost porážky. Před novou sezonou se podařilo Plzni 5krát zvítězit a jednou remizovat, to vše se skóre 15:4. V polovině případů se taky podařilo udržet čisté konto.

Často ovšem platí několikrát opakované „dobrá příprava, špatný výsledek v sezoně“ a naopak. I to může být jakýmsi drobným strašákem pro Západočechy. Přihlédnout také musíme na soupeře, jejichž síla rozhodně neodpovídala špičkovým parametrům.

Boj o Evropu

Klíčový start do sezony je v podstatě stejný jako u Sparty. Na rozdíl od Letenských se ale musí Plzeň spokojit pouze s nově vzniklou Evropskou konferenční ligou.

Svěřenci Michala Bílka budou ve svém prvním ostrém zápase ročníku 2021/2022 hostit doma Dynamo Brest a měli by zadělat na postup. Aktuálně až sedmý tým běloruské ligy bude jasným outsiderem dvojzápasu.

Navíc pokud Plzeň vypadne, nebude mít žádnou šanci na nápravu, jakou budou mít například Slavie nebo Sparta. I proto by Viktoriáni měli věnovat přípravě na tento boj maximum. Jejich dvojzápas proloží utkání 1. kola Fortuna ligy s Mladou Boleslaví.

Posily a odchody

Začněme nejprve hráči, kteří dali Plzni sbohem. Tím prvním je David Limberský, který se kromě Viktorie rozloučil i s fotbalem. Z Plzně natrvalo odešel také Tomáš Hořava a v FCSB se bude snažit lépe uštknout Zdeněk „Kobra“ Ondrášek.

Na hostování pak odešli například Marko Alvir nebo Ondřej Mihálik, který po svém přestupu z Nizozemska rozhodně zaostal za očekáváními. Na Slovensko, konkrétně do Liptovského Mikuláše, vyráží nabírat zkušenosti 21letý odchovanec Robin Hranáč. Mladý hráč jde vyztužit obranu slovenského týmu.

Mezi nejzajímavější zisky dosavadního průběhu přestupového okna rozhodně patří Jhon Mosquera, a to nejen z plzeňského pohledu, ale i z pohledu celé Fortuna ligy. Pracovitý a rychlý Kolumbijec totiž po jedné sezoně v Liberci přišel na západ Čech jako volný hráč. Uvidíme, jak moc Viktorii pomůže.

V přípravě na pár minut naskočil i mladý talent Ondřej Pachlopník, kterého si Plzeň vytáhla ze Zbrojovky Brno. 21letý záložník podával skvělé výkony a vstřelil také svůj první gól ve Fortuna lize. Nejen tito hráči, ale i další posily budou mít za úkol mimo boj v evropských pohárech dosáhnout ještě jednoho cíle.

Hon za špičkou

A to opět se dotáhnout na pražská S a Jablonec, kteří v české lize loni Plzeň přehráli rozdílem třídy. Plzeň dokonce bojovala až do poslední chvíle vůbec o místo v pohárech, což těsně před koncem uplynulého ročníku schytal i bývalý trenér Adrian Guľa.

Důležitou roli může mít již výše zmiňovaný vstup do nového ročníku. Pokud se Viktoriánům nepodaří vyřadit Brest a začít dobře ve Fortuna lize, psychické dopady budou výrazné. A fanoušci Západočechů by opět rádi zavzpomínali na rok 2018, kdy se Viktoria Plzeň naposledy stala mistrem ČR.

Abychom si to shrnuli, jak se rozdělí fakta pro a proti, to de facto ukáže až nová sezona, nicméně tipnout výsledek Viktorie v následujícím ročníku Fortuna Ligy můžeme. Plzeň se i letos bude koukat na záda pražským S, ale měla by se poprat s Jabloncem o 3. místo.

Zdroj: Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.