Spojte se s námi

Fortuna liga

Videorozhodčí na Slavii. Komise hodila zodpovědnost na VAR, neřekl si o správný záběr

Zveřejněno

dne

Zní to v jedednadvacátém století až neuvěřitelně, ale veškerý problém s rozhodnutím v derby byl v tom, že selhala komunikace mezi VAR a přenosovým vozem. Prý si VAR nevyžádal správný záběr včas a rozhodl bez něj. To jako vážně?

Zdroj: fortunaliga.cz

Snad celá republika o tom ví a mluví. Hlavní rozhodčí Karel Hrubeš hlavní rozhodčí Karel Hrubeš nařídil proti Spartě pokutový kop, který následně po zhlédnutí videozáznamu odvolal. VAR mu ale neposlal ten záběr, kde faul byl!

A co na to Komise rozhodčích? „Hlavní rozhodčí Karel Hrubeš správně nařídil pokutový kop za podražení soupeře a hostujícímu brankáři udělil žlutou kartu za zmaření zjevné brankové možnosti soupeře.“

To je pěkném, ale nic neříkající. A co dál tvrdí ze Strahova?

„Videorozhodčí Pavel Franěk situaci překontroloval pouze ze tří kamer, na nichž nebyl vidět kontakt mezi brankářem a Hušbauerem. Následně tyto záběry odeslal k přezkumu na monitor, takže rozhodčí bez prokazatelného záběru, že došlo k nedovolenému zákroku, neměl jinou možnost než nařízený pokutový kop odvolat a útočícímu hráči udělit žlutou kartu za simulování,“ popisovala komise.

Takže videorozhodčí, protože na třech záběrech nic neviděl, to poslal dolů a chudák hlavní penaltu odvolal. Fajn, řeklo by se. Rozehrálo se a pak teprve u VAR prohlédli záběr s faulem… Jenže zastavit hru už nelze a vrátit se k penaltě také ne.

„VAR v této situaci pochybil, jelikož měl k dispozici všechny dostupné opakované záběry od operátora a měl prohlédnout záběry z více kamer i za cenu případné časové prodlevy,“ zdůraznila komise. A to se jako nedělá, nepodíváte se na to ze všech úhlů, řeknete si? Asi ne…

Co si myslíte o fungování VAR v českých podmínkách?

Reklama
4 komentáře

4 Comments

 1. Míra

  15.4.2019 na 20:42

  Co si myslím o VAR a sudích všeobecně radši nenapíšu. Je naprosto nechutné, jak se zápas co zápas “pletou” ve prospěch Sparty! Spíše by mě zajímalo, jak bude onen rozhodčí potrestán?!

  • mr. Kocék

   16.4.2019 na 10:33

   Co to kecáš ty magore????

   • Míra

    19.4.2019 na 18:25

    Klasické. Když dojdou argumenty, přijdou urážky a nadávky. U jedinců s nízkým intelektem je to normální. Hela, že ty seš sparťan?

 2. moravak

  17.4.2019 na 17:51

  Fotbal je kontaktní sport a pokud by rozhodčí pískali každý střet zvlášť ve vápně při standartkách tak kopáním penalt strávíme většinu hracího času.Hušbauer se v TV s určitými rozpaky vyjádřil, že k nějakému kontaktu tam došlo , a tak nechápu, proč se ti “fundovaní experti” Pepi nezeptali, jestli ten “nějaký kontakt” byl příčinou jeho pádu!! Pepa přes ten zanetbatelný kontakt mohl pokračovat a místo skoro přesvědčivě nahraného pádu se měl pokusit dát gól. Myslím si, že nemáme moc rozhodčích, kteří by takové maskované neférové chování hráčů dokázali správně odhalit a posoudit. Věřím, že fotbalová veřejnost dobře rozpozná takové trapárny, ale bohužel je vidí pouze u soupeře. Náš fotbal je na hřišti i mimo něj prolezlý nefér jednáním a doslova válkou o peníze a lepší to nebude…..

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Fortuna liga

Ruik Football Talk | #5 Ivan Grégr – Muž, který pískal Maradonu

Zveřejněno

dne

Pátým hostem show Ruik Football Talk se stal Ivan Grégr, s nímž si budeme povídat o jeho životní cestě fotbalového rozhodčího a představí nám také svůj pohled na nová pravidla a VAR.

Pan Grégr má za sebou řadu odpískaných mezinárodních zápasů, během nichž například řídil utkání s Maradonou a dalšími legendami fotbalové historie.

Odřídil však i mnoho zápasů na domácí scéně, mimo jiné i 18 derby pražských “S”.

Velké poděkování patří pražskému baru Dutch Pub a také našemu hostovi Ivanu Grégrovi.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Případ Ngadeu? Tvrdík se lapil do vlastní pasti. Ani výraz uličník není na místě

Zveřejněno

dne

Zdálo se, že kamerunský stoper Michael Ngadeu podepíše ve Slavii novou smlouvu a i přes zájem Gentu zůstane v Edenu. Předseda představenstva „sešívaných“ Jaroslav Tvrdík dokonce před pár dny zveřejnil Ngadeovu fotku, která značila, že se povedlo klíčového stopera udržet. Nakonec je vše jinak. Ngadeu místo chystaného podpisu smlouvy odletěl do Belgie a Slavia se bude muset obejít bez své opory. Tvrdík na Twitteru Ngadea nazval uličníkem, což samozřejmě vyvolalo rozporuplné emoce. Měl se předseda Slavie zachovat jinak, nebo je označení uličník na místě?

Zdroj: slavia.cz

Po odchodu Simona Deliho do belgických Brugg by byla ztráta Ngadea pro Slavii ještě více fatální než za normálních okolností, a proto se o jeho udržení snažili ještě více. Osmadvacetiletému bekovi nabídli nový výsostný kontrakt a podle všeho se s Ngadeem na podpisu ústně domluvili.

Jenže věci se ve fotbale mění z minuty na minutu a i v případě kamerunského reprezentanta přišel zásadní zlom. “Simon odešel jako legenda, Michael jako uličník. Písemně odsouhlasená smlouva hráčem a agentem. Přílet hráče na slavnostní podpis. V noci místo oznámeného přespání útěk do Belgie. Byli jsme jen vyjednávací páka na vyšší kontrakt. Tohle nedůstojné divadlo si klub nezasloužil, Míšo,” uvedl Tvrdík na Twitteru v pondělí brzo ráno.

Ngadeu se rozhodně nezachoval morálně správně a Slavii svým způsobem podrazil. Ale fotbal je tvrdý byznys a podobné věci se stát mohou. A Tvrdík si o podobnou situaci vyloženě říkal. Pokud dopředu oznámil podpis hráče na sociálních sítích, ačkoliv ještě nic oficiálního neproběhlo, musel počítat s tím, že ovlivní situaci na přestupovém trhu.

Gent zřejmě zvýšil svou aktivitu a Ngadeovi ještě přitlačil na platu. To jej asi přesvědčilo k odchodu do Belgie. Svým způsobem šlo od kamerunského beka o podraz, ale fotbal je byznys a Ngadeu prostě využil situace. 

Tvrdík jej poté nazval uličníkem. Takové označení rozhodně není na místě. Ano, Ngadeu se nezachoval morálně správně, ale Tvrdík si do podobné situace sám naběhl. Navíc do Slavie již dříve přišli hráči, kteří se domluvili jinde a nakonec otočili kormidlo směrem k Edenu.

Asi nejlepším příkladem je Jan Sýkora, který si plácl s Viktorií Plzeň, ale následně mu Slavia nabídla lepší smlouvu a podmínky a malý záložník navlékl červeno-bílý dres. Podobně měl podle médií přestoupit také Vladimír Coufal, ten ovšem údajnou slovní dohodu se Spartou vyvrátil.

Výraz uličník je ještě více nevhodný, když přičteme fakt, že toho pro „sešívané“ udělal opravdu hodně. Během tří let se vypracoval v oporu obrany, spousta fanoušků si základní jedenáctku bez něj nemohla představit. 

Nedůstojné loučení od obou stran.

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Do Jablonce přestupuje mladík z Černé Hory Zoran Petrović

Zveřejněno

dne

Třiadvacetiletý Zoran Petrović přestupuje z OFK Titograd (černohorský klub) do Jablonce, se kterým podepsal smlouvu na 3 roky.

Zdroj: fkjablonec.cz/index.asp

Zoran Petrović působí na pozici útočníka či pravého křídla. V uplynulé sezóně odehrál Petrović v dresu OFK Titograd 24 utkání a vstřelil 6 gólů.

V dresu Jablonce už jeden hráč Černé Hory působí. Tím je Vladimir Jovović. Oba tyto hráče přivedl manažer Igor Gluščević. Aktuálně Petrović trénuje s A-týmem Jablonce a ve středu naskočil do přípravného zápasu B-týmu, kdy se prosadil gólově a vybojoval pro svůj tým penaltu.

Veškerá administrativa je hotová a Zoran by mohl již v sobotu nastoupit do utkání proti Spartě v rámci druhého kola Fortuna ligy.

“Je to moje první působení mimo Černou Horu a těším se na to. Hodně mi pomůže, že je tady Vlado (Vladimir Jovović). Pomůže mi s jazykem a se vším okolo, co je potřeba. Jsme kamarádi a jsem rád, že tu jsem.”

“Česká liga je o hodně lepší, než v Černé Hoře. Všechno je tady hodně profesionální. Dobře se tady trénuje, česká liga je mezi nejlepšími v Evropě. Udělám maximum pro to, abych se prosadil v české lize,” vyjádřil se k přestupu Petrović.

Pokračovat ve čtení
Reklama

Ruik Football Talk

Reklama

Oblíbené