Spojte se s námi


Fotbal

VIDEO: Turci poprvé v historii vyhráli úvodní zápas evropského šampionátu. Rozhodla o tom raketa hvězdičky Realu Madrid

Naprosto úžasný gól, prostě raketa. Podívejte se na krásnou střelu, kterou hvězdička Realu Madrid rozhodla o vítězství Turecka nad Gruzií 3:1. Pro Turky se jednalo o vůbec první triumf v úvodním zápase na mistrovství Evropy v historii.

Publikováno

dne

Naprosto úžasný gól, prostě raketa. Podívejte se na krásnou střelu, kterou hvězdička Realu Madrid rozhodla o vítězství Turecka nad Gruzií 3:1. Pro Turky se jednalo o vůbec první triumf v úvodním zápase na mistrovství Evropy v historii.

500Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Úvodní duel „české“ skupiny F viděl intenzivní a krásnou podívanou. Turci se do sítě Gruzie trefili zásluhou Müldüra po pětadvaceti minutách hry. O chvíli později jim VAR sebral kvůli ofsajdu druhou branku. A tak srovnal Mikautadze.

Zápas ale rozhodla hvězdička Realu Madrid Arda Güler. Nutno podotknout, že jeho trefa se počítá mezi ty opravdu výstavní. V nastavení pak skóre na 3:1 dotvořil do prázné branky Aktürkoglu.

„Vůbec poprvé se stalo, že by Turecko vyhrálo na šampionátu první zápas. Navíc jsme se na posledních třech Euro nedostali ze skupiny, minule jsme nezískali ani bod. Musíme vyhrát další zápas a dostat se do play-off,“ řekl po zápase trenér Vincenzo Montella.

Gruzie není podle Montelly na šampionátu náhodou

Padesátiletý kouč, který během aktivní kariéry střílel branky za AS Řím, složil také poklonu soupeři. Gruzie pojala svůj vůbec první zápas na velkém turnaji ve velkém stylu. Svěřenci Francouze Sagnola hráli aktivně a sahali po bodu.

„Fyzicky jsou silní, dobře organizovaní. Znají své silné a slabé stránky a podle toho hrají. Na finálovém turnaji evropského šampionátu nejsou náhodou,“ upozornil Montella s tím, že třeba statistika střel na branku vyzněla 8:4 ve prospěch vítězů.

„Dnes jsme měli celkově dvaadvacet střel. Potřebujeme být ale přesnější. Rád bych ocenil své hráče za týmový výkon. Trochu jsme sice povolili poté, co VAR neuznal druhý gól, ale to se stává,“ doplnil kouč Turecka.

Podle rozpisu šampionátu je dalším soupeřem Turků v sobotu Portugalsko. Gruzie potom čeká rozhodující duel skupiny proti České republice.

Zdroj: ČT sport, UEFA.com

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.