Spojte se s námi


Fotbal

Hvězda Neapole, spoluhráč našeho brankáře a dvojice ze Slovanu Bratislava. Na Čechy čeká na Euru nepříjemný nováček, který chce překvapit

Druhým soupeřem české reprezentace bude na blížícím se evropském šampionátu Gruzie. Nováček mistrovství má v nominaci velkou hvězdu z Neapole, ale také spoluhráče Vítězslava Jaroše. K případnému překvapení může přispět i dvojice ze Slovanu Bratislava.

Publikováno

dne

Druhým soupeřem české reprezentace bude na blížícím se evropském šampionátu Gruzie. Nováček mistrovství má v nominaci velkou hvězdu z Neapole, ale také spoluhráče Vítězslava Jaroše. K případnému překvapení může přispět i dvojice ze Slovanu Bratislava.

Ne, tohle není tým o jednom hráči, jak by se mohlo na první pohled zdát. Křídelník Neapole Chviča Kvaracchelija je sice nejnoznačně nejznámějším mužem, kterého v nominaci Gruzie najdeme, ale soupeř Čechů ve skupině F má i další opory.

Třiadvacetiletá hvězda, kterou má v hledáčku francouzské PSG, v národním týmu hraje třeba s jedničkou Valencie Giorgi Mamardašvilim či držitelem rakouského doublu Otarem Kiteišvilim. Ten je spoluhráčem na mistrovství také nominovaného Vítězslava Jaroše.

„Sraz probíhá celkem dobře. Přípravu jsme zahájili s nekompletním týmem a absolvovali několik tréninků. Připojili se k nám někteří hráči a příští týden se sejdeme se zbytkem mužstva,“ cituje reprezentační web Otara Kiteishviliho.

Mistrovská dvojice ze Slovanu Bratislava

Francouzský trenér Willy Sagnol tak zatím pracuje s neúplným mužstvem. Další hráči šestadvacetičlennou nominaci doplní tento týden. Pokud se nikdo z nich nezraní, tak tento tým zůstane pospolu i po oficiálním oznámení nominace, které je nutné udělat do pátku 7. června.

V Německu by se měl představit i záložník druholigového Watfordu Giorgi Čakvetadze nebo útočník francouzských Met Georges Mikautadze. Ve výběru někdejšího skvělého obránce Sagnola najdete i mistry se Slovanem Bratislava Gurama Kašiju a Džabu Kankavau.

Vůbec první velkou reprezentační akci v gruzínské historii zažíjí také střelec Bordeaux Zuriko Davitašvili, forvard zámořské Atlanty Saba Lobžanidze nebo osmnáctiletý mladík Gabriel Sigua hájící barvy švýcarské Basileje, který hraje první ligu už od šestnácti.

Ve skupině F se vedle České republiky Gruzie střetne také s Tureckem a Portugalskem. Zápas s naším výběrem je tím druhým, odehraje se v sobotu 22. června v Hamburku. Dokáží nováčci někoho překvapit?

Nominace Gruzie na Mistrovství Evropy:

Brankáři:
Giorgi Mamardašvili (Valencie)
Giorgi Lorija (Dinamo Tbilisi)
Luka Gugešašvili (Karabach)

Obránci:
Giorgi Gočoleišvili (Šachtar Doněck)
Guram Kašija (Slovan Bratislava)
Otar Kakabadze (Krakov)
Solomon Kvirkvelija (Al Uchdúd)
Giorgi Gvelesiani (Persepolis)
Laša Dvali (Apoel Nikósie)
Luka Ločošvili (Cremonese)
Jimmy Tabidze (Panetolikos)

Záložníci:
Otar Kiteišvili (Sturm Graz)
Giorgi Čakvetadze (Watford)
Giorgi Kochorašvili (Levante)
Nika Kvekveskiri (Poznaň)
Sandro Altunašvili (Wolfsberg)
Gabriel Sigua (Basilej)
Anzor Mekvabišvili (Craiova)

Útočníci:
Chviča Kvaracchelija (Neapol)
Zuriko Davitašvili (Bordeaux)
Georges Mikautadze (Mety)
Giorgi Citaišvili (Dinamo Batumi)
Levan Šengelija (Panetolikos)
Budu Zivzivadze (Karlsruhe)
Giorgi Kvilitaja (Apoel Nikósie)
Saba Lobžanidze (Atlanta)

Zápasy Gruzie v základní skupině:

Turecko vs. Gruzie (18. června 18:00)
Gruzie vs. Česko (22. června 15:00)
Gruzie vs. Portugalsko (26. června 21:00)

Zdroj: Gruzínská fotbalová reprezentace, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.