Spojte se s námi


Bundesliga

VIDEO: Schick začíná opět chytat formu! Po pár vteřinách na hřišti připravil parádní asistenci na vyrovnávací gól Leverkusenu

Patrik Schick se v druhém zápase po dlouhodobém zranění opět zapsal do zápasových statistik. Ve šlágru kola německé Bundesligy s Dortmundem jeho Leverkusen dlouho prohrával, Schick ale po pár vteřinách pobytu na hřišti asistoval na vyrovnávací branku.

Publikováno

dne

Patrik Schick se v druhém zápase po dlouhodobém zranění opět zapsal do zápasových statistik. Ve šlágru kola německé Bundesligy s Dortmundem jeho Leverkusen dlouho prohrával, Schick ale po pár vteřinách pobytu na hřišti asistoval na vyrovnávací branku.

Patrik Schick strávil sezónu s klubovými lékaři, ale po návratu opět ukazuje extratřídu

Více než rok trávil čas místo pobytu na zelených pažitech s klubovými lékaři. Nyní ale opět válí a ve dvou zápasech se dvakrát prosadil do zápasových statistik. Tentokrát ve šlágru nejvyšší německé soutěže.

Od března laboroval Patrik Schick s vleklým zraněním. Když se pak vrátil zpět na trávník, odehrál pouhých třicet minut a poranil si lýtko. Musel tak čekat další měsíc, než dostane šanci naskočit do rozjetého vlaku.

Leverkusen totiž zažívá sezónu snů. V domácí soutěži po dvanácti kolech kraloval tabulce, když zaznamenal 11 výher a jedinou remízu. V Evropské lize si pak s předstihem zajistil postup do jarní vyřazovací fáze.

Právě v pohárové Evropě dostal český reprezentant šanci od trenéra Xabiho Alonsa a odvděčil se mu náramně. Po pouhých jedenácti minutách na hřišti se gólově prosadil a přispěl k vítězství na půdě švédského Häckenu.

V ligovém zápase s Dortmundem poslal prvním dotykem s míčem gólovou asistenci

V sobotním ligovém zápase pak Leverkusen přivítal na svém hřišti ve šlágru kola pátou Borussii Dortmund a dlouho to vypadalo, že svěřenci španělského lodivoda ochutnají první porážku v sezóně. Již v páté minutě umlčel domácí fanoušky Julian Ryerson.

Přestože Leverkusen celý zápas tlačil na bránu soupeře, ne a ne vyrovnat nepříznivý stav. Xabi Alonso se tak rozhodnul v 79. minutě posílit ofenzivní snahy svého týmu právě tím, že poslal Patrika Schicka na trávník. A ten opět ukázal svou extratřídu.

Po pár vteřinách pobytu na hřišti totiž prakticky prvním kontaktem s míčem poslal nádhernou přihrávku před odkrytou bránu a Nigérijec Victor Boniface už neměl problém poslat míč sítě.

Jelikož se stav utkání již neměnil, Leverkusen tak opět získal alespoň cenný bod a Schickova asistence nakonec měla cenu zlata. Jeho tým se totiž stále drží v čele Bundeligy s tříbodovým náskokem na druhý Bayern. Ten má ale po včerejším odloženém utkání zápas k dobru.

Zdroj: Nova Sport 4, Bundesliga, Twitter / X

Reklama

Oblíbené