Spojte se s námi


Evropská liga

Patrik Schick je zpět! Český útočník vstřelil první gól od února, pak šel slavit za lékařským týmem Leverkusenu

Bayer Leverkusen si ve čtvrtek ve švédském Häckenu došel pro vítězství a byli u toho všichni tři reprezentanti České republiky. Matěj Kovář odchytal celý zápas, Adam Hložek zvládl 80 minut a Patrik Schick během 28 minut zapsal přesnou trefu.

Publikováno

dne

Bayer Leverkusen si ve čtvrtek ve švédském Häckenu došel pro vítězství a byli u toho všichni tři reprezentanti České republiky. Matěj Kovář odchytal celý zápas, Adam Hložek zvládl 80 minut a Patrik Schick během 28 minut zapsal přesnou trefu.

Pohádková sezona pokračuje. Bayer Leverkusen pod vedením Xabiho Alonsa kraluje po dvanácti kolech německé Bundeslize, kde jedenáctkrát vyhrál a jednou remizoval, díky čemuž má náskok dvou bodů před druhým Bayernem Mnichov, a skvěle je na tom i v Evropské lize.

Po čtyřech utkáních základní skupiny byl německý klub stoprocentní a cílem bylo, aby se to po čtvrtečním duelu s Häckenem nezměnilo. Pomoci k tomu měli Matěj Kovář a Adam Hložek, kteří nastoupili v základní sestavě. Do utkání navíc jako žolík zasáhl Patrik Schick.

Kovář předvedl vynikající výkon. Udržel nulu, předvedl skvělé zákroky a podle prestižního serveru Sofascore byl nejlepším hráčem utkání. Hložek měl několik dobrých momentů a patřil mezi lepší hráče na place.

Nejvíce se ale mluví o navrátivším Schickovi. Ten totiž naskočil do utkání v 63. minutě a o jedenáct minut později se gólově prosadil. Zvyšoval tak už na 2:0 ve prospěch Leverkusenu a zařídil vítězství.

Schick slavil s lékařským týmem

Patrik Schick naskočil teprve do třetího utkání v této sezoně. Celkově v ní odehrál pouze 55 minut a jeho trefa do sítě Häckenu je velice důležitá pro jeho sebevědomí. V minulé sezoně se trápil herně, navíc jej začala trápit zranění, z nichž se dával dohromady doposud.

Absolvoval dlouhou pauzu. Poslední gól vstřelil v únoru. O to větší moment to pro něj ve čtvrtek byl. Byl dokonce tak vděčný, že po vstřelené brance běžel slavit za lékařským týmem Leverkusenu, čímž spustil lavinu emocí.

„Jsem nadšený, že jsem se zase zapsal na listinu střelců. Byl to pro mě extrémně emotivní okamžik. Bylo skvělé, že jsem mohl gól oslavit s celým realizačním týmem. Nikdy není snadné vrátit se po tak dlouhé pauze,“ vyjádřil se Schick na tiskové konferenci.

Teď ovšem čeká českého útočníka nelehká věc. Dostat se do sestavy. Tam na hrotu září konkurent Victor Boniface.

Zdroj: Twitter, Bayer Leverkusen, Sofascore

Reklama

Oblíbené