Spojte se s námi


Fortuna liga

VIDEO: Policie oslavy Sparty nezvládla! Mezi fanoušky byly i bezbranné děti, na které se nebral ohled

Pražská Sparta v sobotu oslavila svůj 38. ligový titul. V Mladé Boleslavi po zásluze vyhrála poměrem 5:0, avšak více než titul se bohužel řeší zásah Policie ČR. Ta oslavy fanoušků nezvládla a pepřový sprej schytaly i mnohé děti.

Publikováno

dne

Pražská Sparta v sobotu oslavila svůj 38. ligový titul. V Mladé Boleslavi po zásluze vyhrála poměrem 5:0, avšak více než titul se bohužel řeší zásah Policie ČR. Ta oslavy fanoušků nezvládla a pepřový sprej schytaly i mnohé děti.

Sparta věděla, že pokud dokáže v Mladé Boleslavi zvítězit, bude se slavit. Tribuny byly plné sparťanských příznivců, kteří sice ze startu utkání měli mírné nervy, poté se ale rozjel Jan Kuchta a bylo hotovo.

Útočník Sparty skóroval čtyřikrát a v posledním kole bude bojovat o korunu krále střelců s Pavlem Šulcem, Václavem Jurečkou, Veljkem Birmančevičem i Mojmírem Chytilem. Sparta vyhrála 5:0 a už před koncem zápasu bylo jasno, že nastanou problémy.

Pět minut před koncem základní části přiběhla na hřiště security, kteoru krátce na to doplnila Policie ČR. Tu si na stadion pozval pořadatel z Mladé Boleslavi, který chtěl zabránit vstupu fanoušků Sparty na trávník.

Po závěrečném hvizdu nastaly oslavy a jakmile se někteří fanoušci pokusili dostat na hřiště, následovali je další a nastala mela. Policie se snažila mnohé zastavit, situaci ale příliš neuklidnila.

Mnozí jedinci ze strany zásahových jednotek využili toho, že měli moc ve svých rukou a k vidění byly rány obuškem a hojné použití pepřového spreje. Problém je ale také v tom, že mezi fanoušky mohou být nejen ti s dýchacími potížemi, ale také děti.

A těch bylo v sobotu na tribunách opravdu mnoho. Mnohé taktéž schytaly sprej do očí, a to nejen ty, které se pohybovaly na hřišti, ale taktéž ty na tribunách. Sprej dosáhl až do předních řad a kvůli tomu nastal chaos.

Uklidnění nepřišlo a fanoušci měli zkažený zážitek z oslav. Na sociálních sítích se nicméně šíří mnohá videa, na které je potřeba upozornit. Fanoušci rozhodně nejsou svatí, ale v sobotu to Policie ČR zkrátka nezvládla.

Už ve středu je na programu finále poháru a je otázkou, jak se to zvládne tentokrát. V posledních letech na hřiště neběželi jak fanoušci Slovácka, tak ani ti ze Slavie. Bude to v poklidu?

Zdroj: Fortuna liga, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.