Spojte se s námi


Fotbal

VIDEO: Podívejte se na neskutečnou bombu bývalého hráče Viktorie Plzeň! Takto vystřelil pro svoji zemi první bod na mistrovství Evropy

První bod na letošním šampionátu a historicky teprve třetí vystřelil Slovinsku neskutečnou bombou bývalý hráč Viktorie Plzeň. V zápase s Dánskem (1:1) si zahrál také ještě před dvěma lety zaměstnanec Slavie Alexander Bah.

Publikováno

dne

První bod na letošním šampionátu a historicky teprve třetí vystřelil Slovinsku neskutečnou bombou bývalý hráč Viktorie Plzeň. V zápase s Dánskem (1:1) si zahrál také ještě před dvěma lety zaměstnanec Slavie Alexander Bah.

Slovinci jsou na svém druhém evropském mistrovství a během první a zatím poslední účasti v roce 2000 uhráli dva body za remízy s Norskem a Srbskem. V historicky čtvrtém duelu se radovali z dalšího bodu, vystřelil ho Erik Janža.

Hráč, který se před sedmi lety neprosadil ve Viktorii Plzeň, napálil z hranice velkého vápna balón levačkou a ten i díky teči bránících Dánů skončil za zády bezmocného Schmeichela. Dánští fanoušci skryli tváře do rukou.

„Věděli jsme, že to bude těžký zápas. V prvním poločase hráli Dánové lépe, ale později se náš tým dokázal zlepšit a získat tuto remízu. Když ke mně přišel míč, jen jsem zavřel oči a nakopl ho vší silou, kterou mám,“ cituje web UEFA Janžova slova.

U první branky byl někdejší Slávista Bah

Nejdůležitější branku kariéry vstřelil Janža poté, co se v uplynulé ligové sezoně nedokázal ani jednou zapsat mezi střelce. Polskému Górniku Zabrze pomohl alespoň čtyřmi asistencemi k šestému místu.

Slovincům se tak podařilo vydolovat bod ze zápasu, ve kterém většinu času tahali za kratší konec. Favorit utkání se dostal do vedení už v sedmnácté minutě, když se prosadil Christian Eriksen. Na začátku akce byl i bývalý hráč pražské Slavie Alexander Bah.

„Samozřejmě, je to pro mě velký den, protože je to moje první Euro. Musím přiznat, že mi naskočila husí kůže, když jsem viděl tu podporu od dánských fanoušků.

Bylo to jako hrát na domácím stadionu, ale samozřejmě jsem zklamaný, že jsme získali jen jeden bod,“ řekl Bah.

V šestém zápase šampionátu se tak zrodila první remíza. V další fázi turnaje se Slovinci utkají se Srbskem a Dánové pro změnu s vysoce favorizovanou Anglií.

Zdroj: ČT Sport, UEFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.