Spojte se s námi


Fotbal

Velká kaňka šampionátu! Angličané se porvali se Srby, nenávist se přenesla i na stadion. Podívejte se na video

Sedmnácté Mistrovství Evropy ve fotbale má svou první velkou kaňku. Před zápasem mezi Anglií a Srbskem (1:0) se totiž porvali příznivci obou táborů, nenávist se následně přenesla i na stadion Schalke, kde se utkání hrálo. Obrázek si udělejte podle videa sami.

Publikováno

dne

Sedmnácté Mistrovství Evropy ve fotbale má svou první velkou kaňku. Před zápasem mezi Anglií a Srbskem (1:0) se totiž porvali příznivci obou táborů, nenávist se následně přenesla i na stadion Schalke, kde se utkání hrálo. Obrázek si udělejte podle videa sami.

Zápas to byl zajímavý. Anglii sice poslal rychle do vedení „zázračný“ Jude Bellingham, ale Srbové měli možnosti utkání alespoň zremízovat. Nakonec zůstalo u jediné branky. Více než o dění na hřišti se ale mluví o rvačkách mezi anglickými a srbskými chuligány.

Ještě než se v Gelsenkirchenu vůbec koplo do balónu, tak ve městě létalo vzduchem něco úplně jiného. Během hromadné pouliční bitky příznivců obou táborů byly k vidění létající židle a další vybavení restaurace.

Nenávist se logicky přenesla také na stadion, během hymen Anglie i Srbska se totiž bučelo. Tento naprosto šílený a neuctivý zlozvyk poznala před časem i česká reprezentace, když hrála v Albánii. Právě Albánci měli být v potyčce také zapojení.

Německá policie se nezastavila

Německá policie měla hromadu práce po celou neděli. Na zápas sice byli všichni připravení, už před časem si ho vyhodnotili jako vysoce rizikový, ale přesto se všechno neuhlídalo. Otázkou stále zůstává, kdo konflikt vyprovokoval.

Problémem možná byly ukradené anglické vlajky. Podle informací serveru iSport skončilo ve vazbě sedm Srbů. Jeden Angličan byl těžce raněn, stejně jako jeden ze zasahujících policistů. Potyčku v restauraci jich rozhánělo až dvě stě.

Jak Srbsko, tak i Anglie jsou svými chuligány proslulí. Oba tábory dělají v Německu problémy už několik dní. Britové si třeba v ulicích Gelsenkirchenu zpívali o německých bombardérech, které postupně padají k zemi.

Jak je vidět, druhá světová válka renozuje i téměř osmdesát let po jejím skončení. Německá policie tak má stav pohotovosti i pro další zápasy. Ten anglický bude už ve čtvrtek proti Dánsku. Srby čeká ve stejný den Slovinsko.

Zdroj: ČT Sport, iSport, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.