Spojte se s námi


Fotbal

VIDEO: Kulisa, kterou české trávníky již nezažijí! Dnes je výročí 26 let od zápasu s nejvyšší návštěvností české ligy

2.10.1996! Tohle datum se zapsalo nejen do sportovní historie města Brna, ale i celého českého fotbalu. Duel domácího mužstva se Slavií Praha sledovalo přes 40 tisíc fanoušků!

Publikováno

dne

2.10.1996! Tohle datum se zapsalo nejen do sportovní historie města Brna, ale i celého českého fotbalu. Duel domácího mužstva se Slavií Praha sledovalo přes 40 tisíc fanoušků!

V roce 1996 postihla Brno fotbalová horečka

Kdeže ty časy jsou? Přestože to nebyla reklama na fotbal, i tak se zápas nejvyšší fotbalové ligy mezi domácím Brnem a Slavií Praha zapsal do historie českého fotbalu nesmazatelným písmem.

Na tehdejším stadionu v Lužánkách se 2.10.1996 mačkalo přes 44 tisíc diváků. Fanoušci tehdy vytvořili kulisu, která po letech působí jako z jiného světa. Připomeňme si proto záběry, které musí potěšit oko každého fanouška fotbalu.

Začátek Gambrinus ligy v sezoně 1996/1997 zastihla tehdejší Brno fotbalová horečka. Brněnské Boby po sedmi odehraných kolech vedlo ligu a v dalším zápase hostilo předchozího šampiona z pražské Slavie.

Zápas Brna se Slavií Praha se zapsal do historie české ligy

Přestože davy fanoušků na tribunách burcovaly domácí tým od první minuty, již ve třetí minutě zápasu zchladil šílenou atmosféru hostující Pavel Novotný. Záložník Slavie využil na hranici vápna zpětnou přihrávku Roberta Vágnera a uklidil míč přízemní ranou do sítě.

Pražané poté zařadili nižší stupeň a bránili horlivě svůj náskok. To domácí hráči hnaní úžasnou kulisou využili ve velký tlak, při kterém zachraňoval hostující tým brankář Stejskal či konstrukce jeho brány.

Tým z Brna ale přece jen dal příležitost burácejícímu stadionu oslavit branku domácích, když 15 minut před koncem zápasu rozvlnil hostující síť domácí Richard Dostálek. Do konce zápasu se pak už skóre neměnilo, a tak se oba týmy rozešly smírně 1:1.

Přes 44 tisíc fanoušků drží dodnes rekord ligy

Když ke konci zápasu hlasatel vyvolal informaci o počtu diváků na stadionu, bylo jasné, že se jedná o výjimečný den pro fotbal. 44 120 platících diváků byl nejen rekordem sezony v podání domácího Brna, ale dodnes drží prvenství v rámci celé ligy.

Nutno dodat, že návštěvy na brněnském stadionu byly legendární a Lužánky drží z dvaceti nejvíce navštěvovaných zápasů ligy prvních dvacet příček. Nyní je stadion v dezolátním stavu a přestože se zastupitelé města snaží obnovit velkolepost fotbalového stánku, majetkové spory situaci vůbec neulehčují.

Je tak jasné, že minimálně v nejbližších letech záběry z výše popisovaného zápasu budou v rámci našeho fotbalu pouze vzpomínkou v srdcích fanoušků. Největší stadion v domácí lize vlastní právě Slavia Praha, jejíž kapacita čítá necelých 20 tisíc diváků.

Zdroj: Youtube, CSFotbal

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.