Reklama

5 největších českých fotbalových stadionů

V České republice nenajdeme kapacitně velké stadiony jako jsme zvyklí vídávat v zápasech Ligy mistrů. I přesto u nás stojí krásné a na náš kraj velké arény, na které můžeme být právem hrdí, pojďme si proto představit 5 těch největších.

Zdroj: SK Slavia Praha

5. místo: Městský stadion Ostrava – 15 123 diváků (FC Baník Ostrava, MFK Vítkovice)

Od sezóny 2015/2016 hraje FC Baník Ostrava svá domácí mistrovská utkání na  Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích.

Na stadionu od září 2012 probíhala rozsáhlá rekonstrukce sportoviště. Na místě betonových ochozů na východní, severní a jižní straně stadionu byly postaveny nové tribuny, které tak spolu s hlavní tribunou vytvářejí kolem celého stánku uzavřený prstenec.

Stadion byl v minulosti také dějištěm mnoha mezistátních zápasů československých fotbalistů a ostravského klubu FC Vítkovice, pro nějž byl Městský stadion tradičním domácím prostředím.

4. místo: Generali Česká pojišťovna Arena – 18 185 diváků (AC Sparta Praha)

Fotbalový stadion na Letné v Praze používá pro své domácí zápasy fotbalový klub AC Sparta Praha a česká fotbalová reprezentace. Na současném místě Sparta sídlí od roku 1917.

První stadion o dřevěné konstrukci byl otevřen v roce 1921. V roce 1934 bylo rozhodnuto o rozšíření kapacity na 45 000 diváků, v témže roce však vyhořela hlavní tribuna.

3. místo: AGC Aréna Na Stínadlech – 18 221 diváků (FK Teplice)

Koncem 60. let se v Teplicích začalo mluvit o potřebě nového fotbalového stánku. Ten původní U drožďárny byl zastaralý, s dřevěnou tribunou. Tato potřeba byla zohledněna, a tak byl 9. května 1973 nový stadion slavnostně otevřen.

Od jeho otevření pak probíhaly četné rekonstrukce, včetně té nejrozsáhlejší na konci devadesátých let a na začátku nového tisíciletí.

2. místo: Stadion Evžena Rošického – 19 032 diváků (FK Slavoj Vyšehrad)

Stadion Evžena Rošického je multifunkční stánek v Praze na Strahově v České republice, který byl postaven jako rezerva pro sokolské sletiště již v roce 1926 a později několikrát přestavován, čímž se jeho kapacita značně zmenšila.

Největší návštěvu zaznamenal původní stadion při fotbalovém pražském derby Sparta vs. Slavia v roce 1962, kdy jej zaplnilo bezmála 60 tisíc platících diváků. V letech 2000 až 2008 byl také domovským hřištěm fotbalového klubu SK Slavia Praha.

1. místo: Sinobo Stadium – 19 370 diváků (SK Slavia Praha)

Sinobo Stadium je fotbalový stánek v pražských Vršovicích v oblasti takzvaného Edenu a je to největší a nejmodernější fotbalový stadion v Česku, na němž hraje své domácí zápasy tým SK Slavia Praha, hrají se zde ale i některé zápasy české fotbalové reprezentace.

Na místě dnešního stadionu stál od roku 1953 předchozí stánek, který byl jako dlouhodobě nevyhovující v roce 2003 zbořen se záměrem postavit místo něj novou multifunkční arénu, která byla slavnostně otevřena 7. května 2008.

Zdroj: FC Baník Ostrava, FK Teplice, AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, FK Slavoj Vyšehrad

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Zapomněli jste na skvělé 40 000 tisícové Lužánky v Brně i když ty jsou ve stavu likvidace stejně,jak současná Zbrojovka Brno.

   • Ano, ligový stadion by měl mít takovou kapacitu, aby se při atraktivním soupeři a slušném počasí na ligový zápas vyprodala.

   • Asi tak. 60 tisíc lidí na duel Sparty a Slávie už asi nepříjde a to že jednou za uherskej rok přijede atraktivní soupeř ty prázdný místa nezaplatí.

  • Nechápu proč větší fotbalové stadiony. Jsme malý stát a tak to na fotbal stačí. Jeden větší více účelový stadion má být postaven v Praze. Bohužel jenom se o tom desítky let mluví a rozkrádá co se dá.

 2. Jo bývala doba,kdy se Brno ucházelo o stavbu Zemského stadionu pro 40 tisíc diváků.Sloužit měl nejen Zbrojovce,ale hlavně reprezentaci.Celá řada studií jen namátkově ve tvaru Římského kolosea posloužili výborně v předvolební kampani a tím celé divadlo skončilo.Faktem zůstává,kdyby se tato Fata Morgana podařila a Zbrojovka hrála o titul,tak by ho hladový fanoušci z Jihomoravského kraje lehce každý zápas naplnili.Ovšem dnes je doba ,že o titul hraje Jablonec,kde chodí 2000 diváků hlavně fotbal pro lidi.Kdyby se tam hrála aspoň kolová ,jak za bratrů Pospíšilových,ale už se nehraje vůbec nic.Penízky z Města vysaje vždy nějaká Stoka a je vystaráno.

  • máte naprostou pravdu, Jablonec si ligu nezaslouží, byl jsem se tam párkrát podívat a hrůza, ani na Evropskou ligu nezaplnili stadion.

  • Majitel FC Zbrojovka je člověk který přes fotbal pere prachy a fotbal ho nezajímá tak naco stadion

 3. DYNAMO DRESDEN 29 000 diváků, momentálně 3 Bundesliga pokaždé skoro vyprodáno, kopou-li druhou vždy vyprodáno!

  • Německo Počet obyvatel 82 358 185 (10. prosince 2018)[1] (18. na světě, 2018
   Česko Počet obyvatel 10 701 777[2] (84. na světě, 1. 1. 2021)
   tak nyní porovnávej,chytrolíne

 4. No, na největší v tuto chvíli funkční stadión jste zapomněli. Pardubice Svítkov kapacita 20 tisíc. Sice se tam hraje jen jedna z nejnižších soutěží, ale v provozu stále je…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Liverpool zintenzivňuje zájem o Adama Hložka, přestupová částka by byla rekordní

Adam Hložek je jedním z nejzajímavějších hráčů, které česká nejvyšší soutěž nabízí. Ve svých osmnácti letech je tahounem Sparty a není tak divu, že se o něj zajímají světové kluby.

Mladá Boleslav posiluje, získala obránce ze Sparty i Slavie

Letošní horrorový ročník, kdy Mladá Boleslav hrála o záchranu, nechce ve středočeském klubu nikdo opakovat. Proto se musí kádr vhodně doplnit, vyztužit obranu tak přichází hráči Sparty i Slavie.

Nová posila na Euru? Babiš ukázal svůj fotbalový um, veřejnost se mu vysmívá

Zatímco Česká fotbalová reprezentace bojuje na mistrovství Evropy, premiér Andrej Babiš zveřejnil video, ve kterém ukazuje svůj fotbalový um a vzývá k fandění Schicka a spol. Video sklidilo spoustu reakcí.
Reklama