Spojte se s námi


Fotbal

VIDEO: Jako Roy Keane? Mason Holgate předvedl nejbrutálnější zákrok sezóny! Japonec Mitoma jen zázrakem vyvázl bez zranění

Brighton nadělil domácímu Sheffieldu ve 25. kole Premier League stejně jako před pár týdny pět gólů. Vítězství napomohla situace z úvodu utkání, kdy Mason Holgate zaslouženě uviděl za brutální faul červenou kartu.

Publikováno

dne

Brighton nadělil domácímu Sheffieldu ve 25. kole Premier League stejně jako před pár týdny pět gólů. Vítězství napomohla situace z úvodu utkání, kdy Mason Holgate zaslouženě uviděl za brutální faul červenou kartu.

Odborná i laická veřejnost se shoduje, že se jednalo o jeden z nejbrutálnějších faulů posledních let nejen na ostrovech. Když pak člověk sleduje video z onoho momentu, v mysli mu naskočí záběry Roye Keana, který v roce 2001 ukončil kariéru Alf-Inge Haalandovi. Naštěstí v tomto případě vše dopadlo dobře.

25. kolo Premier League přineslo spoustu zajímavých fotbalových momentů, ale i těch, které by s fotbalem neměli mít nic společného. Ale pěkně popořadě. V neděli odpoledne viděli fanoušci střet beznadějně posledního celku soutěže Sheffieldu s Brightonem.

Oba celky se střetli na stadionu Bramall Lane v Sheffieldu na konci ledna v rámci FA Cupu. Tehdy dokázali svěřenci Roberta De Zerbiho postoupit po divokém výsledku 2:5 do osmifinále soutěže, kde se střetnou s Wolves.

Na tento zápas chtěli ale domácí Žiletky zapomenout a spíše navázat na poslední ligové kolo, kde dokázali zvítězit na hřišti Lutonu. To Rackové z Brightonu chtěli napravit selhání ze hřiště Tottenhamu a zopakovat výsledek z pohárového klání na Sheffieldu.

Mason Holgate předvedl nejbrutálnější zákrok sezóny

A nutno dodat, že se jim to podařilo náramně, i když především díky výrazné pomoci domácích. Již ve dvanácté minutě totiž došlo k totálnímu zkratu stopera Masona Holgatea, který nic neřešícím zákrokem na kraji hřiště brutálně došlápl hvězdného Japonce Kaoru Mitomu.

Na hřišti se samozřejmě strhla mela, obzvláště, když rozhodčí Stuart Attwell ukázal divícímu se viníku pouze žlutou kartu. Zde ale správně zasáhl VAR a anglický sudí po shlédnutí opakovaných záběrů poslal hříšníka rovnou do sprch. A nutno podotknout, že zcela právem.

Holgate absolutně minul míč a nebezpečným šlapákem prošlápl nohu japonského hráče. Ten může být rád, že zásah nebyl o pár centimetrů níže a vyhnul se přímému kontaktu s kolenem. I fakt, že Mitoma odehrál v utkání 76 minut dokazuje, že brutální faul snad nebude mít vážné následky.

Nicméně Holgate může zpytovat svědomí nejen kvůli nebezpečnému zákroku, ale i kvůli tomu, že nechal své spoluhráče dohrát zápas o deseti mužích. Brighton využil výhodu jednoho hráče navíc a po výhře 0:5 drží sedmé místo v tabulce s devítibodovou ztrátou na pátý Tottenham. Sheffield je na chvostu tabulky a na opuštění sestupových vod mu schází sedm bodů.

Zdroj: Premier League, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.