Spojte se s námi


Fotbal

Památné momenty: Roy Keane brutálním zákrokem ukončil Haalandovi kariéru

Roy Keane je velkou ikonou Manchesteru United. Legendou, oblíbeným srdcařem i lídrem. V táborech soupeřů však nikdy oblíbený nebyl. Svou tvrdou hru korunoval v roce 2001 proti Manchesteru City.

Publikováno

dne

Roy Keane je velkou ikonou Manchesteru United. Legendou, oblíbeným srdcařem i lídrem. V táborech soupeřů však nikdy oblíbený nebyl. Svou tvrdou hru korunoval v roce 2001 proti Manchesteru City.

Památné momenty je speciální projekt Ruiku, který si připomíná nejikoničtější momenty, které se ve fotbale udály. Dnes se ohlédneme za šíleným faulem Roye Keana.

Keane nikdy nešel pro faul daleko. Kdykoli bylo potřeba přitvrdit hru, irský záložník dvakrát neváhal.

V Manchester United strávil 12 let, ve kterých nasbíral 472 zápasů. Nastřílel 51 gólů, do paměti všech se však zapsal zejména tvrdou hrou a zákrokem na Alf-Inge Haalanda, který se moc často nevidí.

Abychom pochopili důvod, proč se Keane rozhodl pro brutální zákrok, musíme se vrátit do roku 1997 a zápasu mezi Manchesterem United a Leedsem. Keane si totiž přetrhl křížový vaz v koleni, načež se mu Alf-Inge vysmál do obličeje. Irský záložník tak zmeškal celý rok kvůli rekonvalescenci.

V dubnu 2001 přišlo derby o Manchester a Keanova odplata. Kapitán Manchesteru United si na svého bývalého spoluhráče z Nottinghamu počíhal a brutálně mu sešlápl koleno.

Hodně se mluví o tom, že Keane Haalandovi tímto zákrokem ukončil kariéru. To není tak úplně pravda, norský fotbalista ještě poté nastoupil v přátelském utkání za Norsko, operaci podstoupil až v létě a na druhém koleni.

Nicméně Haaland to jako ukončení kariéry bere. „Koleno pořád bolí, ta bolest nezmizí, to musím akceptovat. Ukončil ten zákrok mou kariéru? No, od té doby jsem neodehrál jediný celý zápas. To nevypadá jako náhoda, co myslíte?“ uvedl o dva roky později pro Daily Mail.

Dokonce uvažoval, že Keanea zažaluje za ušlé zisky, nakonec ale žádné právní kroky nepodniknul.

Keane a Haaland spolu už nikdy nepromluvili. Norská televize se před říjnovým derby o Manchester, kde Alf-Ingeho syn zničil Red Devils hattrickem, snažila dát oba aktéry 21 let starého incidentu dohromady, nepovedlo se.

Zdroj: Twitter, Mirror

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.