Spojte se s námi


Fotbal

VIDEO: Fanoušci mají žně. Rakušan Wimmer sice gól na EURO nedal, očekávaný sprostý dvojsmysl přesto v komentáři ČT zazněl

Zápasy Rakouska možná nepatří mezi českými fotbalovými fanoušky k těm nejočekávanějším na EURO 2024, nicméně už jen kvůli jedné specifické záležitosti je zajímají. V týmu totiž hraje Patrick Wimmer, jehož jméno vyloženě vybízí k slovním hrátkám.

Publikováno

dne

Zápasy Rakouska možná nepatří mezi českými fotbalovými fanoušky k těm nejočekávanějším na EURO 2024, nicméně už jen kvůli jedné specifické záležitosti je zajímají. V týmu totiž hraje Patrick Wimmer, jehož jméno vyloženě vybízí k slovním hrátkám.

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Fanoušci se konečně dočkali momentu, který očekávali od momentu, kdy Rakousko oznámilo svou nominaci na EURO 2024. V týmu totiž nechybí jistý Patrick Wimmer, kterého znají především příznivci německé Bundesligy.

Wimmer za sebou má druhou sezonu v dresu Wolfsburgu, kam v létě 2021 zamířil po podařeném ročníku v Arminii Bielefeld. Do Německa přišel z Austrie Vídeň a nevede si zatím zle. Ve 23 letech má našlápnuto k zajímavé kariéře.

Nečeká se, že z něj bude hvězda světového formátu. Svým týmům ale bude mít co nabídnout. Je schopen zahrát prakticky na každé pozici. Nicméně pro české sportovní fanoušky už se hvězdou stal, aniž by na tom měl nějaký podíl.

Vzhledem k výslovnosti jeho jména totiž všichni čekají na jisté slovní spojení, z něhož vzejde sprostý dvojsmysl. V prvním utkání Rakouska na EURO 2024 se tak nestalo, v tom druhém už ano.

Wimmer sice na EURO 2024 první gól nedal, dvojsmysl ale zazněl

V prvním utkání na EURO 2024 odehrál Patrick Wimmer pouze 32 minut. Do utkání proti Francii naskakoval jako náhradník. Byl tak u porážky svého týmu 0:1.

Ve druhém duelu na turnaji už ale figuroval v základní sestavě a dobrým výkonem se podílel na výhře 3:1 nad Polskem. Dokonce byl blízko vstřelení branky, jenomže se nedočkal. Zato se ale dočkali vysněného momentu fanoušci. I bez gólových oslav.

Komentátor Vlastimil Vlášek totiž při momentu, kdy se Rakušan dostal do šance, prohlásil očekávané sousloví. „Wimmer dal obrovskou intenzitu té střele,“ slyšeli diváci zápasu v přímém přenosu na ČT Sport.

Stalo se tak v 75. minutě utkání. Video se stává virálem, sportovní komunita na sociálních sítích moment pochopitelně oslavuje. Najednou se koncesionářské poplatky vyplatily.

Zdroj: EURO 2024, ČT Sport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.